President Chan Santokhi heeft het eindverslag in ontvangst genomen van de werkgroep Voorbereiding PPP voor Keuring van Elektrische, Water- en Renewable Energy (EWRE) Installaties. Het rapport is het resultaat van intensieve consultaties met belanghebbenden en een thematisch seminar, en vormt de basis voor de oprichting van een keuringsinstituut dat het keuringssysteem in Suriname moet moderniseren.
Het voorstel richt zich op het oplossen van een structureel probleem: de lange wachttijden die burgers en bedrijven ondervinden bij de keuring van hun elektrische en waterinstallaties. De werkgroep stelt voor een publiek-private samenwerking (PPP) op te zetten onder het ministerie van Openbare Werken (OW), waarbij een keuringsinstituut wordt opgericht dat verantwoordelijk wordt voor het gehele keuringsproces.
In de nieuwe werkwijze zal het keuringsinstituut al betrokken zijn bij de aanvraag van bouwvergunningen. Na een positieve inspectie wordt een certificaat verstrekt, dat als vereiste dient voor nutsbedrijven om over te gaan tot aansluiting. Dit moet leiden tot snellere, efficiëntere procedures en betere naleving van bestaande wet- en regelgeving.
Sanjeevkoemar Bissesar, voorzitter van de werkgroep die op 12 mei 2025 door president Santokhi werd ingesteld, lichtte toe dat de commissie verantwoordelijk was voor het voorbereiden van alle nodige staatsbesluiten, wet- en regelgeving om de samenwerking en oprichting van het instituut juridisch mogelijk te maken. “Het keuringscertificaat wordt voortaan een noodzakelijke voorwaarde voor aansluiting op water- en elektriciteitsnetwerken,” aldus Bissesar.
President Santokhi onderstreepte het belang van het project voor de samenleving en gaf aan dat hij het, gezien de nationale relevantie, zal overdragen aan zijn opvolger. “Dit project is van groot maatschappelijk belang. Daarom zal ik het zeker in de overdracht van lopende zaken opnemen, zodat het wordt voortgezet in het belang van de samenleving.”
De commissie benadrukte tijdens de overhandiging de noodzaak van regeringsoverstijgende steun voor dit project, om zo de professionalisering, regulering en kwaliteitsverbetering binnen de water- en elektriciteitssector duurzaam te verankeren.
- Die ene persoon..
- Gewapende beroving bij Carolinakreek: sieraden en geld buit…..
- Suriname als eerste Amazone-land malariavrij verklaard door…..
- Snelle groei door vrouwen geleide bedrijven binnen SURGE Pr…..
- Brunswijk in politiek dilemma: Tussen ambitie, realiteit en…..
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO..
- Nieuw parlement..
- Zwaargewonde bij gewapende goudroof in Brokopondo; slachtof…..
- Gewapende overval in Balingsula..
- Slachtoffer kritiek na gewapende overval Balingsula..
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Wan Okasi-voorzitter Koendjbiharie: “Nieuwe regering moet g…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels..
- Santokhi feliciteert NDP en overlegt met Simons over soepel…..
- PUINZOOI..
- Acht ministers uit kabinet-Santokhi/Brunswijk beëdigd tot a…..
- Ramsaran: “PL-beleid moet garanderen dat niemand achterblij…..
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en recht…..