President Chan Santokhi heeft het conceptrapport van de Strategische Groep voor Olie- en Gasbeleid in ontvangst genomen. Het document, getiteld “Suriname 2050; een duurzame weg naar de toekomst voor alle Surinamers”, werd aangeboden door stuurgroeplid Wim Dwarkasing. De strategiegroep achtte het gepast om het rapport in conceptvorm aan de president te overhandigen, omdat hij de opdracht daartoe heeft gegeven.
Het rapport geeft een overzicht van de afspraken die Suriname heeft gemaakt met oliemaatschappijen over offshore productie. Daarbij wordt helder uiteengezet hoe de inkomsten zullen worden gegenereerd en wat Suriname daarvan overhoudt. Er is ook aandacht voor het beheer van de middelen, waarbij het Spaar- en Stabilisatie Fonds een belangrijke rol speelt. De koppeling met de overheidsbegroting en de herziene Comptabiliteitswet wordt expliciet toegelicht.
Een groot deel van het rapport is gewijd aan het bestedingsbeleid van de inkomsten, met nadruk op onderwijs en gezondheidszorg. Milieu, leefbaarheid en ruimtelijke ordening vormen eveneens belangrijke pijlers. Hoewel investeringsplannen voor nieuwe sectoren nog in ontwikkeling zijn, zijn er al concrete voorstellen uitgewerkt voor infrastructuur en energie.
De rol van het Surinaamse bedrijfsleven krijgt aandacht in het hoofdstuk over ‘Local Content’. Daarnaast is er een afzonderlijk hoofdstuk opgenomen over goed bestuur. In het ontwikkelingskader wordt een toekomstbeeld voor 2050 geschetst, gebaseerd op rechtvaardigheid, inclusiviteit, vrijheid, gelijkwaardigheid en duurzaamheid. Hierin wordt onder meer gepleit voor de oprichting van een Nationaal Ontwikkelingsorgaan en de totstandkoming van een Langetermijnontwikkelingsplan.
Het document verkeert nog in conceptfase. Het wordt pas definitief na consultatie met de samenleving, inclusief maatschappelijke groeperingen. De Strategische Groep stelt zich open voor opmerkingen en zal het rapport publiceren op de website van het Planbureau. Surinamers krijgen de mogelijkheid om via die weg hun feedback te leveren, met als doel een zo breed gedragen en krachtig eindrapport op te stellen.
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord..
- Nee, het gaat niet altijd om geld..
- Politieke stoelendans en mantelpakjes..
- Supermarkten opnieuw in de fout met vervallen producten op …..
- Simons: VHP-top probeert coalitievorming NDP bewust te dwar…..
- Politie pakt bende auto-inbrekers op bij Wijdenboschbrug..
- Ordening goudsector..
- Beheer restanten Carolinabrug overgedragen aan plantagebest…..
- Beëdiging notaris mr. Stephanie Ramautar..
- ECD treft weer vervallen producten aan in supermarkten..
- Indiër steelt sari’s van onderneemster..
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..