President Chan Santokhi heeft tijdens een persconferentie opnieuw het belang van inclusiviteit in het democratisch proces onderstreept. Volgens de president is het essentieel dat elke burger vanaf 18 jaar zich vertegenwoordigd voelt en vrij zijn of haar stem kan uitbrengen. “Niemand mag zich uitgesloten voelen,” benadrukte de president.
Op vragen van journalisten over zijn eerdere uitspraak dat politieke partijen niet mogen worden buitengesloten van het verkiezingsproces, antwoordde Santokhi dat het proces inclusief moet zijn. “No one will be left behind,” zei hij nadrukkelijk.
Hoewel de officiële verkiezingsuitslag nog op zich laat wachten, hebben partijen zoals NDP, NPS, ABOP, BEP, PL en A20 inmiddels een intentieverklaring ondertekend. Suriname suriname verneemt dat er ook een samenwerkingsovereenkomst is getekend tussen deze partijen.
De president gaf aan dat ook andere politieke groeperingen werken aan mogelijke coalitievorming. In het kader van natievorming deed hij een oproep tot eenheid en saamhorigheid. “Er is geen ruimte voor polarisatie,” aldus Santokhi. Wat hij concreet bedoelde met zijn oproep om niemand achter te laten, bleef echter onduidelijk.
Terugblikkend op de verkiezingen van 2020 merkte hij op dat de VHP toen de verkiezingen won en een coalitie vormde met partijen die volgens hem zijn visie op inclusiviteit begrepen. Opvallend was dat de NDP, ondanks haar 16 zetels, toen buiten de coalitiebesprekingen werd gehouden. Nu benadrukt Santokhi dat politieke uitsluiting niet de norm mag zijn.
Opmerkelijk was zijn opmerking dat hij de voorzitter van de VHP zou vragen een persconferentie te houden over het vraagstuk van inclusiviteit. Aangezien hij zelf de VHP-voorzitter is, leidde dit tot irritatie bij de aanwezige pers. De president stelde echter dat hij sprak als president, niet als partijvoorzitter. Kritische vragen van journalisten pareerde hij met weinig overtuiging.
Tot slot meldde Santokhi dat ook de ABOP heeft bevestigd een intentieverklaring te hebben ondertekend.
[embedded content]
- Onweersbuien houden nog aan..
- Simons garandeert PL: geen perikelen met ABOP zoals in het …..
- Daling geboortecijfers door toenemende onzekerheid jongvolw…..
- Hassankhan benadrukt eerlijk verloop verkiezingen ondanks b…..
- 93.545 stemmen en 18 zetels: NDP bovenaan bij officiële bek…..
- VHP verliest 21.346 stemmen bij deze verkiezingen..
- Verkiezingsuitslag 2025 officieel vastgesteld; zetelverdeli…..
- Suriname en El Salvador door naar volgende ronde WK-voorron…..
- VHP doorbreekt stilte na bekendmaking verkiezingsuitslag; z…..
- VHP wacht op besluit OKB..
- Zunder: “Vervolggesprekken met nieuwe regering noodzakelijk…..
- CHS sluit telproces af: definitieve zetelverdeling bekend; …..
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen..
- Basisvaardigheden ondernemerschap centraal in driedaagse tr…..
- De Caraïben staan voor cruciaal energiedecennium..
- Somohardjo vraagt zich af waarom president ontslagverzoek R…..
- Vaststelling verkiezingsuitslag zonder noemenswaardige vera…..
- Hof zet streep door verzoek Promes: arrestatie bij aankomst…..
- INEFFECTIEVE AANPAK BEROVINGEN..
- Man dood aangetroffen in voertuig; verdachte aangehouden..
- Projecten voor zorg, onderwijs en sociale ondersteuning..