President Chan Santokhi vertrekt volgende week naar Bridgetown, Barbados, om deel te nemen aan de Caricom-top. Deze 48e reguliere vergadering van staatshoofden en regeringsleiders van de Caribische Gemeenschap (Caricom) vindt plaats van 19 tot en met 21 februari. Vanuit het Kabinet van de President is hierover nog geen officiële mededeling gedaan, maar Suriname suriname verneemt dat de president vandaag vertrekt.
Hoewel minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) vorig jaar aangaf dat president Santokhi na november 2024 geen dienstreizen meer zou ondernemen, voegde de bewindsman eraan toe dat er belangrijke momenten konden komen die het noodzakelijk maken voor de president om toch af te reizen.
Het wordt de vijfde reis van Santokhi naar Barbados, nadat hij het eiland eerder in 2022 en 2023 heeft bezocht. President Santokhi bezocht het Caribische eiland in april 2022 voor het eerst voor deelname aan de De-risking and Correspondent Banking Meeting. Vervolgens was hij eind augustus/begin september van dat jaar aanwezig bij het Afri-Caribbean Trade & Investment Forum (ACTIF2022) en in december voor de Caricom-Cuba Summit. In november 2023 reisde de president via Barbados naar Saoedi-Arabië voor deelname aan de eerste Saoedi-Arabië-Caricom-top.
Tijdens de 48e Caricom-top zullen de staatshoofden en regeringsleiders zich, onder het thema “Kracht in eenheid: Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling smeden”, buigen over een breed scala aan onderwerpen.
De top komt op een belangrijk moment voor de regio en biedt een uitgelezen kans om de aanpak van diverse belangrijke kwesties te bespreken. Op de agenda staan onder meer de kwestie-Haïti, voedselzekerheid, veiligheid, de Caricom Single Market and Economy, klimaatverandering en -financiering, transport en het vrije verkeer van personen en goederen.
- Weer diverse overtredingen tijdens ECD-controle in Paramari…..
- Cuba is jaarlijks ruim USD 300 miljoen kwijt aan import van…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..
- Reactie op ‘Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag …..
- KPS: Afsluiting kruisingsvlak Van ‘t Hogerhuysstraat en Ind…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur van de VSB..
- ECD: Vervallen noodles vernietigd; haperende kassasystemen …..
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..