President Chan Santokhi stelt dat zijn regering, ondanks zware omstandigheden, erin geslaagd is de economie te stabiliseren. Tijdens de presentatie van het verkiezingsprogramma van de VHP werd hem gevraagd waarom het volk opnieuw voor zijn partij zou moeten kiezen, aangezien de eerder beloofde daling van de wisselkoers is uitgebleven.
In zijn reactie benadrukte de president dat er wel degelijk stabilisatie heeft plaatsgevonden, waarbij beheersing van de wisselkoers een cruciale rol speelde. “Als er geen vertrouwen is en een verkeerde regering aantreedt, zal de koers stijgen. Met vertrouwen kunnen we stabiliseren. En dat vertrouwen geven wij, onder meer via internationale samenwerking,” aldus het staatshoofd.
Hij voegde eraan toe dat het normaal is dat de koers nog enigszins schommelt, zolang structurele stabiliteit nog niet volledig is verankerd. “Pas dan kan de Centrale Bank vaststellen wat het juiste niveau van de koers moet zijn.”
Santokhi wees erop dat Suriname zich momenteel in de afrondende fase van het IMF-programma bevindt. Een belangrijke voorwaarde van dat programma was het loslaten van een vaste wisselkoers ten gunste van een zwevende koers.
“We hebben nog steeds een zwevende koers, bepaald door vraag en aanbod. Het IMF is inmiddels vertrokken, en er heeft al overleg plaatsgevonden met de monetaire autoriteiten. Volgens hen blijft de koers vooralsnog binnen acceptabele marges,” verklaarde hij.
De president benoemde daarnaast een opvallende daling in de goudexport, vermoedelijk als gevolg van smokkel. “Dat wordt momenteel onderzocht. Suriname en Guyana kampen met een vergelijkbaar probleem. Dit betekent minder inkomsten in vreemde valuta, wat uiteraard impact heeft op de deviezenpositie.”
Ook de aanstaande verkiezingen kunnen volgens Santokhi invloed uitoefenen op de valutamarkt. “Volgens cambio’s zijn het nu vooral bedrijven, en niet burgers, die meer geld wisselen. Waarom dat gebeurt, is nog onduidelijk.”
Hij benadrukte ten slotte dat er geen signalen zijn van extra SRD in omloop, en dat alle relevante indicatoren nauwlettend worden gemonitord door de monetaire autoriteiten.
- Nawin Ryan Nannan..
- Woordenwisseling escaleert tot gewapende beroving; verdacht…..
- Jogi kritisch over opiniepeiling: ‘NPS geen 10 zetels waard…..
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos..
- Staatsolie Werknemers Organisatie voert actie..
- Verhitte en ontevreden werknemers Staatsolie in actie..
- Meer zorg voor as dan voor erfgoed..
- Opruiming restanten grote brand Henck Arronstraat in volle …..
- Santokhi in dilemma over invoering Nieuw Burgelijk Wetboek..
- Op adem komen met ‘Bospauze’; een periodieke lamlegging van…..
- Politieke spanningen lopen op: Bronto en VHP in woordenstri…..
- Ex-president Jules ‘Bosje’ Wijdenbosch overleden..
- Federatie Paraplantages niet-ontvankelijk verklaard in case…..
- SWOS neemt acties over van verontruste Staatsolie-medewerke…..
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brand…..
- Vacature Republic Bank..
- Invoering nieuw BW..
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij S…..
- Woordenwisseling mondt uit in beroving; verdachte aangehoud…..
- Eén dode en twee gewonden bij zware aanrijding..
- Ex-president Wijdenbosch overleden..