President Chan Santokhi heeft donderdag stilgestaan bij de herdenking van 152 jaar Hindustaanse immigratie. In een boodschap op Facebook memoreert Santokhi de aankomst van de eerste Hindustaanse contractarbeiders op 5 juni 1873, en de onschatbare bijdrage die hun nazaten sindsdien hebben geleverd aan de opbouw van het land.
“Vandaag, 5 juni 2025, staan wij stil bij een historische gebeurtenis: 152 jaar Hindustaanse immigratie in ons geliefd land,” aldus de president. Hij onderstreepte de culturele rijkdom die deze migratiestroom met zich meebracht en de blijvende invloed daarvan op de Surinaamse samenleving. “Deze dag herinnert ons aan de aankomst van de eerste Hindustaanse contractarbeiders in Suriname en de rijke, culturele erfenis die zij meebrachten.”
President Santokhi riep op om de kracht van Surinames culturele diversiteit te blijven waarderen en beschermen. “Laten we blijven bouwen aan een samenleving waarin diversiteit gevierd wordt, waar iedereen zich thuis voelt en waarin we gezamenlijk streven naar vooruitgang en welvaart voor alle Surinamers.”
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..
- CHANS KARMA..
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces..
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..
- Regering neemt belangrijke besluiten voor infrastructuur, w…..
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..
- Portefeuilleverdeling binnen nieuwe regering krijgt vorm..
- NPS bekritiseert rol president bij vertraging verkiezingsui…..
- Besluiten voor betere woonruimte, infrastructuur en grondze…..
- Verdeeld..
- Breaking: Voorlopige telling afgerond, NDP de grootste..
- NPS: uitspraken president zijn politiek gekleurd en hypocri…..
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?..
- Custom Connect opent tweede vestiging in Suriname..
- Bezorgdheid VHP-voorzitter/president..
- President Santokhi: “Onafhankelijke verkiezingsautoriteit b…..
- Ondernemer opgelicht via sociale media..
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie..
- Economische uitdagingen blijven ook voor nieuwe regering..