Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
President Chandrikapersad Santokhi heeft zondag een ontmoeting gehad met vertegenwoordigers van strategische beroepsgroepen. Tot de genodigden behoorden vertegenwoordigers van de particuliere vervoerssector (bus-, boot-, truck- en taxihouders) en de kappersbranche. De bijeenkomst vond plaats op 11 mei 2025 in het perscentrum van het Kabinet van de President en maakte deel uit van het bredere ‘Meet & Greet’-initiatief.
Het doel van deze dialoog was niet alleen het inventariseren van actuele knelpunten binnen deze sectoren, maar vooral het gezamenlijk zoeken naar concrete en werkbare oplossingen. President Santokhi benadrukte dat deze beroepsgroepen bewust zijn uitgenodigd vanwege hun nauwe betrokkenheid bij het dagelijks leven van de samenleving. “Zij zijn de eersten die horen wat er onder het volk leeft. Daarom is hun inbreng van groot belang voor beleid dat aansluit bij de realiteit”, aldus het staatshoofd.
Tijdens de bijeenkomst kwamen diverse thema’s aan bod, waaronder de stijgende brandstofprijzen, vergunningsprocedures, beperkte toegang tot financiering en de behoefte aan structurele ondersteuning voor deze sectoren. President Santokhi onderstreepte het belang van daadkrachtig bestuur en oplossingsgericht denken. “We hebben onder moeilijke omstandigheden grote problemen kunnen oplossen, zoals de schuldencrisis en de uitvoering van het IMF-programma. Andere uitdagingen moeten we dan zeker ook aankunnen. Indien nodig zal ik met een staats- of presidentieel besluit handelen om knelpunten weg te nemen”, verklaarde hij.
Met het oog op verkeersveiligheid kondigde de president aan dat de regering werkt aan het installeren van 100 beveiligingscamera’s op strategische locaties in het hele land. Dit initiatief moet bijdragen aan een veiligere werkomgeving voor onder andere de transportsector. Adviseur Humphrey Tjin Liep Shie liet weten dat dit de laatste bijeenkomst in het Presidentieel Perscentrum was, maar dat het directe contact met de samenleving onverminderd zal worden voortgezet.
- Het Grote Nationale Verkiezersdebat – gewonnen door de grot…..
- Politie waarschuwt: ‘Datingsites’ steeds vaker lokaas voor …..
- Zeventien doden na drinken van giftige alcohol in India: po…..
- Gelijkspel tussen Transvaal en Robinhood..
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg..
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..
- Olifantspoten op een schaakbord..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Ara…..
- Politie onderzoekt verdachte verstrekking van 40 oproepings…..
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlagi…..
- Bewoners Esther Stichting geïnformeerd over stemproces..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (1): ‘Er is nauwelijks n…..
- Kapitein van Coeroeni: “President Santokhi behandelt ons al…..
- Politie onderzoekt onregelmatigheden bij verstrekking oproe…..
- Staatsbegrafenis gewezen president Jules Albert Wijdenbosch..
- Ex-vriendin steekt ex vriend..