President Chan Santokhi heeft kiezers opgeroepen om bewust te stemmen op de lijsttrekker van hun partij. “Op die foto herkent u het symbool en de leider. Dat voorkomt fouten en verwarring in het stemhokje,” aldus de president, die zijn stem uitbracht op stembureau 333, samen met first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry.
ADVERTENTIE
Tijdens een persmoment sprak Santokhi zijn vertrouwen uit in een ordelijk verloop van de verkiezingen en benadrukte hij het belang van participatie: “Uw stem draagt bij aan het versterken van onze democratie. Ook als u boos bent, geef de hoop niet op.”
De president gaf aan dat praktische zaken zoals het ontbreken van een gordijn in het stemhokje en het grote formaat van het stembiljet uitdagingen kunnen vormen. “Ik heb het zelf getest. Het formulier is groot, je moet het zorgvuldig uitvouwen. Je moet met gevoel stemmen, want iemand zou kunnen meekijken,” zei hij. Santokhi verwacht dat kiezers hierdoor meer tijd nodig zullen hebben in het stemhokje.
Terugkijkend op een intensieve verkiezingscampagne vertelde Santokhi dat hij en zijn team het hele land hebben doorkruist. “We hebben een jaar lang campagne gevoerd. We gingen naar alle districten, spraken jongeren, gebruikten sociale media, fietsen, sport – alles om het volk te overtuigen van het belang van voortzetting van ons beleid.”
Volgens de president ligt de keuze nu bij het volk. “Het volk zal bepalen welke combinatie het land zal leiden. Als men gelooft dat deze combinatie goed is, moet het nu beter. Het onderhandelingsteam staat al klaar.”
Over zijn kansen toonde Santokhi zich stellig: “Ik ga winnen. Dat we winnen is een feit. Ik kijk niet naar fake peilingen, alles hangt af van vandaag.” Hij verwacht dat rond middernacht de meeste stemmen geteld zullen zijn. Tot die tijd verblijft hij in het partijcentrum, wachtend op het mandaat van het volk.
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..
- Rita Norine Harry (71) Den Haag 8-5-2025..
- OM eist vier jaar cel tegen religieus leider voor verkracht…..
- Huis-aan-huis bezorging oproepingskaarten afgerond..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst Kabinet Presiden…..
- Bee blikt terug op vijf jaar voorzitterschap: “107 wetten, …..
- Somohardjo: Ramsaran blijft thuis..
- Column: Samen verder..
- Man neergeschoten na woordenwisseling over gestolen goud..