President Chan Santokhi heeft kiezers opgeroepen om bewust te stemmen op de lijsttrekker van hun partij. “Op die foto herkent u het symbool en de leider. Dat voorkomt fouten en verwarring in het stemhokje,” aldus de president, die zijn stem uitbracht op stembureau 333, samen met first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry.
ADVERTENTIE
Tijdens een persmoment sprak Santokhi zijn vertrouwen uit in een ordelijk verloop van de verkiezingen en benadrukte hij het belang van participatie: “Uw stem draagt bij aan het versterken van onze democratie. Ook als u boos bent, geef de hoop niet op.”
De president gaf aan dat praktische zaken zoals het ontbreken van een gordijn in het stemhokje en het grote formaat van het stembiljet uitdagingen kunnen vormen. “Ik heb het zelf getest. Het formulier is groot, je moet het zorgvuldig uitvouwen. Je moet met gevoel stemmen, want iemand zou kunnen meekijken,” zei hij. Santokhi verwacht dat kiezers hierdoor meer tijd nodig zullen hebben in het stemhokje.
Terugkijkend op een intensieve verkiezingscampagne vertelde Santokhi dat hij en zijn team het hele land hebben doorkruist. “We hebben een jaar lang campagne gevoerd. We gingen naar alle districten, spraken jongeren, gebruikten sociale media, fietsen, sport – alles om het volk te overtuigen van het belang van voortzetting van ons beleid.”
Volgens de president ligt de keuze nu bij het volk. “Het volk zal bepalen welke combinatie het land zal leiden. Als men gelooft dat deze combinatie goed is, moet het nu beter. Het onderhandelingsteam staat al klaar.”
Over zijn kansen toonde Santokhi zich stellig: “Ik ga winnen. Dat we winnen is een feit. Ik kijk niet naar fake peilingen, alles hangt af van vandaag.” Hij verwacht dat rond middernacht de meeste stemmen geteld zullen zijn. Tot die tijd verblijft hij in het partijcentrum, wachtend op het mandaat van het volk.
- Rose Marie Grunberg – Pelser..
- Meer dan 2000 stembureauleden worden vandaag beëdigd..
- Personeel Medische Zending staakt om achterstallige betalin…..
- Tussentijds rapport ‘Suriname 2050’ aangeboden aan de presi…..
- Persbriefing i.v.m de veiligheidsmaatregelen naar, tijdens …..
- Man aangehouden voor oplichting en verduistering van gouden…..
- Rose M. Grunberg – Pelser..
- Jennifer Sastrodihardjo – Nain..
- Drinkwater voor Cabendadorp: ‘Suriname haalt doelen vóór 20…..
- Ramdin treedt aan bij OAS, Mathoera neemt BIBIS tijdelijk w…..
- PL strijdvaardig richting verkiezingen: “Onze lijsttrekker …..
- Brazilië hoopt binnen 28 dagen officieel vrij te zijn van v…..
- Nepnieuws doet de ronde dat oud-president Venetiaan is over…..
- Gewapende beroving in dorp Ganzee..
- Samenwerking tussen het ministerie van Ruimtelijke Ordening…..
- Veiligheid van hoogwaardigheidsbekleders versterkt na succe…..
- Documentaire over slavernij-erfgoed verbindt Ghana, Surinam…..
- NDP aan kop in opiniepeiling, meerderheid wil nieuwe presid…..
- Surinaams staatsleiderschap onder druk door machtsdronkenhe…..
- ADEK lanceert ontwikkelingsprojecten hoger onderwijs..
- NPS-kandidatenlijst: minimaal één kandidaat zeer dubieus; d…..