PARAMARIBO — Tijdens een evaluatiegesprek vrijdag heeft president Chandrikapersad Santokhi samen met de veiligheidsbonden van het Korps Politie Suriname (KPS), het Korps Brandweer Suriname (KBS), het Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) en de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) de voortgang van eerder gemaakte afspraken besproken. Van de zestien afgesproken punten die in september vorig jaar zijn vastgelegd, zijn er inmiddels elf gerealiseerd. Deze punten betroffen zaken die geen directe financiële verplichtingen met zich meebrachten en zijn succesvol uitgevoerd.
GeldgebrekADVERTISEMENT
Er blijven echter enkele openstaande kwesties, die voornamelijk verband houden met de beschikbaarstelling van financiële middelen voor de vier betrokken korpsen. De resterende problemen zijn onder meer rechtspositionele aangelegenheden, achterstallige bevorderingen, de verstrekking van medailles en de aanschaf van Persoonlijke Standaard Uitrusting (PSU).President Santokhi benadrukte het belang van de constructieve samenwerking tussen de regering en de veiligheidsbonden. Hij kondigde aan dat het technisch monitoringsteam, samen met de cluster van ministers, opnieuw in overleg zal treden met de bonden om de uitstaande kwesties op te lossen. “We gaan integraal bekijken en bespreken hoe het staat met de gemaakte afspraken in de uitvoering,” aldus de president.
Vertraging
Humphrey Tjin Liep Shie, veiligheidsadviseur van de president, gaf een gedetailleerd overzicht van de wekelijkse monitoringsmeetings. Hij ging in op de vertragingen die zijn ontstaan bij aanbestedingen, de afhandeling van bevorderingen, en de verbetering van de brandstoftoewijzing voor operationele diensten. Daarnaast werden problemen besproken rondom de aanschaf van brandweerlaarzen, leverancierscontracten, en jarenlange betalingsachterstanden. Ook werden de problemen met garantiestellingen, de levering van blusvoertuigen en de aanschaf van politie-uniformen aangekaart.Nieuw pakket maatregelen
Er werd tevens gesproken over de bouwprojecten die nog bij de korpsen opgestart moeten worden. Het staatshoofd gaf aan dat de regering geen nieuwe projecten zal goedkeuren zolang er onduidelijkheden bestaan. “We gaan weer met de bonden aan tafel zitten om een nieuw pakket van maatregelen samen te stellen,” zei Santokhi.
- President evalueert afspraken met veiligheidsbonden..
- Yelyco 2-captain: ‘Hopelijk wordt Lyzecks niet verrast’..
- Suriname weigert toegang aan Cubanen die via Panama reisden..
- Brunswijk: “Ik zal de NDP verslaan in de inheemse gebiede…..
- NPS #37-kandidate Amania: “Oud is om te waarderen, ni…..
- MINIMUMUURLOON SUBSIDIEERT WANBELEID..
- Twee drugsverdachten opgepakt tijdens diverse invallen door…..
- Bronto Somohardjo: Georganiseerde poging verkiezingsfraude..
- Teambuilding Optsu: ‘Wij wlllen voorkomen dat onze mensen n…..
- Polikliniek Calcutta na 30 jaar gerenoveerd en opgeleverd..
- President bespreekt onopgeloste vraagstukken met veiligheid…..
- Verbodsrichtlijnen voor tabaksreclame officieel gelanceerd..
- President Santokhi evalueert voortgang afspraken met veilig…..
- Regering investeert miljoenen in logistiek materieel voor p…..
- Ketura Margaret: ‘We zijn één stap dichterbij de finale…..
- VERONTRUSTEND VEEL KIESGERECHTIGDEN ZONDER GELDIGE E-ID..
- LVV verzorgt moestuintraining aan zorginstellingen..
- Politie, dc’s en OW krijgen voertuigen en zwaar mater…..
- OptSu beschuldigt regering van misleiding rijstboeren..
- Stichting Prasoro mist steun: overheid blijft achter met 1 …..
- Fontein Valliantsplein omgedoopt tot Yogh-fontein..