PARAMARIBO — Tijdens een evaluatiegesprek vrijdag heeft president Chandrikapersad Santokhi samen met de veiligheidsbonden van het Korps Politie Suriname (KPS), het Korps Brandweer Suriname (KBS), het Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) en de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) de voortgang van eerder gemaakte afspraken besproken. Van de zestien afgesproken punten die in september vorig jaar zijn vastgelegd, zijn er inmiddels elf gerealiseerd. Deze punten betroffen zaken die geen directe financiële verplichtingen met zich meebrachten en zijn succesvol uitgevoerd.
GeldgebrekADVERTISEMENT
Er blijven echter enkele openstaande kwesties, die voornamelijk verband houden met de beschikbaarstelling van financiële middelen voor de vier betrokken korpsen. De resterende problemen zijn onder meer rechtspositionele aangelegenheden, achterstallige bevorderingen, de verstrekking van medailles en de aanschaf van Persoonlijke Standaard Uitrusting (PSU).President Santokhi benadrukte het belang van de constructieve samenwerking tussen de regering en de veiligheidsbonden. Hij kondigde aan dat het technisch monitoringsteam, samen met de cluster van ministers, opnieuw in overleg zal treden met de bonden om de uitstaande kwesties op te lossen. “We gaan integraal bekijken en bespreken hoe het staat met de gemaakte afspraken in de uitvoering,” aldus de president.
Vertraging
Humphrey Tjin Liep Shie, veiligheidsadviseur van de president, gaf een gedetailleerd overzicht van de wekelijkse monitoringsmeetings. Hij ging in op de vertragingen die zijn ontstaan bij aanbestedingen, de afhandeling van bevorderingen, en de verbetering van de brandstoftoewijzing voor operationele diensten. Daarnaast werden problemen besproken rondom de aanschaf van brandweerlaarzen, leverancierscontracten, en jarenlange betalingsachterstanden. Ook werden de problemen met garantiestellingen, de levering van blusvoertuigen en de aanschaf van politie-uniformen aangekaart.Nieuw pakket maatregelen
Er werd tevens gesproken over de bouwprojecten die nog bij de korpsen opgestart moeten worden. Het staatshoofd gaf aan dat de regering geen nieuwe projecten zal goedkeuren zolang er onduidelijkheden bestaan. “We gaan weer met de bonden aan tafel zitten om een nieuw pakket van maatregelen samen te stellen,” zei Santokhi.
- Quo vadis?..
- Inbeslagname luxe voertuigen Azruddin Mohamed opgeschort..
- Onze zorg: inferieure kwaliteit, hoge kosten..
- Makandra-samenwerkingsproject tussen Suriname en Nederland …..
- Skills for Tomorrow: minOWC verbindt onderwijs met toekomst…..
- Politie houdt vier verdachten aan bij drugsinvallen..
- Militair steelt durotank van politie-inspecteur..
- Politieagent getuigt tegen zeven collega’s in Pikin Saron-z…..
- Groene banen en sociale bescherming benadrukt tijdens ILO-v…..
- Getuige in strafzaak politiemannen Pikin Saron kan zich nie…..
- Studenten in het buitenland ontvangen wel studietoelagen..
- BELOFTEN EN DE KOOPKRACHT..
- Tijdelijke uitval deel Klinisch Chemisch Laboratorium AZP..
- Trio ingesloten na drugsinvallen..
- Naam Edward Belfort blijft op kandidatenlijst NDP ondanks o…..
- Grote kans op onweersbuien..
- 90 politie-ambtenaren ronden RBT-training af..
- Pleegmoeder zou kind hebben geruild voor aap..
- Frank Henry Colli (76) Paramaribo Suriname 5-4-2025..
- Erna Beatrice Sandvliet (79) Amsterdam 1-4-2025..
- Erna Beatrice Sandvliet (79) Amsterdam 1-4-2025..