President Chan Santokhi heeft vandaag tijdens de verzoeningsdienst van het Platform Inheemse Christelijke Leiders in de Congreshal erkend dat er fouten worden gemaakt in het beleid. Hij gaf toe dat sommige beslissingen mensen pijn kunnen doen en benadrukte het belang van betere communicatie met de samenleving.
“Het proces naar vrede en verzoening is een lange weg met uitdagingen, maar het is noodzakelijk om als natie vooruit te komen,” verklaarde Santokhi. Hij sprak zijn waardering uit voor de inheemse gemeenschappen, zowel voor hun verzoeningsinitiatief als voor hun cruciale rol in het behoud van het Surinaamse bos. Dit draagt er volgens de president aan bij dat Suriname een van de groenste landen ter wereld blijft.
De verzoeningsdienst, georganiseerd met steun van presidentieel adviseur Geestelijk Welzijn en Arbeid Harold Pultoo, bracht vertegenwoordigers van verschillende inheemse groepen samen, waaronder de Arowakken, Caraïben en Trio’s. Zij bekrachtigden hun verzoening met een manifest.
Pultoo benadrukte dat gebed een belangrijke rol speelt in het beleid van de regering. Sinds de aantreding van Santokhi wordt er elke maandag op het kabinet gebeden, een praktijk die onlangs is uitgebreid naar de vrijdag. De verzoeningsdienst werd voorafgegaan door gebed en vasten als spirituele voorbereiding.
Santokhi erkende dat niet alle overheidsbesluiten op unanieme goedkeuring kunnen rekenen, maar hij riep op tot meer dialoog en samenwerking. In dit verband verwees hij naar de lopende discussies over de grondenrechten van inheemse volken.
“Een wet kan pas effectief zijn als deze door iedereen wordt gedragen,” stelde hij. Hij benadrukte dat de ontwikkeling van Suriname alleen mogelijk is wanneer er onderling begrip, respect en eenheid heersen.
- Verdachte herkend aan lichaamskenmerken en aangehouden na r…..
- Na moskeeën nu verbetering mandirs..
- Guyana en partners op standby na Venezolaanse militaire ope…..
- Quick Response Team houdt verdachte aan..
- KPS krijgt veiligheidsattributen van de Franse ambassade..
- Plein feliciteert Rusland bijvoorbaat met presidentschap..
- Amafo roept op tot nationale strijd tegen armoede..
- VERRUWING EN MOREEL VERVAL: WIE GRIJPT IN?..
- LEERKRACHTEN VERDIENEN RESPECT..
- Veel bewolking met kans op wat regen..
- Financiën bezorgd over energie-opwekking; vraagt samenlevin…..
- EU-landen dringen bij Zelensky aan op herstelen relatie met…..
- Maximilaan Melvin Brammerloo (50) Paramaribo 27-2-2025..
- Jamaicaanse regering aangespoord tot ‘volledige dekol…..
- Sampie: derde grote strijd van buskondre s’ma is om 100.000…..
- Notch verdiend langs Flora..
- Rusland: Terug naar de tijd van stabiliteit met de NPS..
- Raghoebarsing: ik ben niet bereid voor niemand de gevangeni…..
- Tijd dat samenleving belang van meer vrouwen in de politiek…..
- Waterpeil stuwmeer blijft laag: minister Dasai waarschuwt v…..
- Go Suriname.com in een nieuw jasje met meer mogelijkheden..