President Chan Santokhi heeft op donderdag 10 juli 2025 een overleg gevoerd met president-elect Jennifer Geerlings-Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland, gericht op een ordentelijke en transparante transitie van het landsbestuur. Het overleg vond plaats op het Kabinet van de President en stond in het teken van continuïteit van beleid en overdracht van lopende dossiers.
Tijdens de bijeenkomst werden diverse actuele issues binnen de ministeries besproken. Ministers Uraiqit Ramsaran (Transport, Communicatie en Toerisme), Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu), Amar Ramadhin (Volksgezondheid), Henry Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur) en Julio Bhikharie (managementteam uitvoering Sociaal Programma) presenteerden hun belangrijkste aandachtspunten.
Foto: Kabinet van de President
Ramsaran gaf toelichting over de uitdagingen bij parastatale bedrijven, met name de situatie bij de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM). Dasai benadrukte het belang van klimaatweerbaarheid binnen het ruimtelijk beleid. Ramadhin wees op de noodzaak van versterking van de financiële rechtspositie van de zorgsector. Ori sprak over het actieplan voor het binnenland en de voorbereiding op het nieuwe schooljaar. Bhikharie informeerde over het voedselprogramma binnen het Sociaal Programma en de rol van het managementteam.
Overhandiging beleidsdossiers en voorbereiding inauguratieTer bevordering van de beleidscontinuïteit zijn door de vertrekkende regering diverse beleidsdocumenten overhandigd. President Santokhi onderstreepte dat het belangrijk is dat urgente thema’s niet stil komen te liggen in de overgangsperiode. President-elect Simons gaf aan dat de documenten zorgvuldig zullen worden geanalyseerd, en dat aanvullende informatie kan worden opgevraagd waar nodig.
Bij het overleg waren verder aanwezig: Adjay Moensi (directeur Kabinet van de President), NDP-assembleelid Stephen Tsang, Faizal Abdoelgafoer en NDP-assembleelid Sergio Akiemboto, allen betrokken bij de commissie voor de inauguratie van de nieuwe president.
Foto: Kabinet van de President
De inauguratie van president Simons en vicepresident Rusland vindt plaats op woensdag 16 juli tijdens een buitengewone openbare vergadering van De Nationale Assemblee. Aansluitend worden de ministers beëdigd.
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..
- HVB zal één ministerspost van de NDP invullen; Sapoen blijf…..
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal..
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachting…..
- Wijdenbosch: samenwerking NPS-NDP is ommekeer; verleden los…..
- BESCHOUWING — Surinaamse vrees voor Wilders bleek ongegro…..
- Panka: “Nieuwe regering-Simons moet ruimte krijgen voor dui…..
- Vertrouwen in rechtsstaat centraal bij installatie Mahadew …..
- Werelderfgoedstatus Paramaribo wankelt: UNESCO stelt ultima…..
- Capaciteitsversterking landbouwsector centraal in samenwerk…..
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw..
- The Rise part two belooft vuurwerk..
- Vrouw vastgebonden bij woninginbraak; brandkasten gestolen..
- SPA zal gevraagd en ongevraagd bijdrage leveren aan beleid..
- Voetganger komt om bij verkeersongeval aan Welgedacht B-weg..
- Opheffing voorlopige hechtenis Kromosoeto geweigerd, uitste…..
- Vier jaar cel voor Midema vanwege betrokkenheid ontvoering …..
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht..
- Tragisch verkeersongeval eist leven van voetganger..