President Chan Santokhi heeft vandaag een ontmoeting gehad met een delegatie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in het kader van de negende en laatste beoordeling van het lopende IMF-programma. De gesprekken richtten zich op het consolideren van behaalde vooruitgang en het aanpakken van resterende uitdagingen, zoals de efficiëntie van sociale programma’s en economische stabiliteit, staat in een persbericht.
Santokhi benadrukte dat een kleine tegenslag de geboekte successen kan ondermijnen en pleitte voor extra inspanningen om positieve resultaten te verankeren. Hij wees op de gevolgen van klimaatverandering en de economische druk die dit veroorzaakt, waaronder de noodzaak van noodhulp voor geïsoleerde gemeenschappen en compensatie voor boeren getroffen door droogte.
Foto: Kabinet van de President
Daarnaast kwamen de stijgende energieprijzen aan bod, mede door dalende waterstanden die het gebruik van fossiele brandstoffen verhogen.
Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning onderstreepte dat Suriname zowel technische als politieke ondersteuning nodig heeft om de gestelde doelen te behalen. Hij prees de samenwerking met het IMF en benadrukte dat de regeringsinspanningen verder gingen dan enkel het voldoen aan IMF-doelstellingen. Volgens Raghoebarsing heeft het IMF zich als een betrouwbare partner bewezen en speelt hun betrokkenheid een cruciale rol in het economisch herstel.
Foto: Kabinet van de President
Met de verkiezingen in zicht verzekerde Santokhi dat de regering zich blijft inzetten voor stabiliteit en economische vooruitgang. Hij erkende dat resultaten zichtbaar zijn op macroniveau, maar dat burgers ook concrete verbeteringen willen zien. Het IMF bevestigde de geboekte vooruitgang en zegde verdere steun toe om de economische stabiliteit te waarborgen.
- Kansloze partijtjes roeren zich..
- Verkiezingen mei 2025: Gewijzigd kiesstelsel, veranderde pr…..
- Kritische reflectie bij symposium ‘Statuut, onafhankelijkhe…..
- Overeenkomst van US$ 20 miljoen met SFD voor verbetering el…..
- Suriname ondergaat eerste evaluatie van implementatie VN-ve…..
- Minister Sewdien: “Suriname zet grote stappen in export van…..
- Regering stimuleert woningbezit: 7% lening aangepast..
- Ramdin pleit voor hervorming en samenwerking bij OAS kandid…..
- Surinaamse aandelenmarkt kan groeien met innovatie en dagel…..
- LVV draagt vernieuwde bruggen Laarwijk over aan gemeenschap..
- Suriname heeft dingen energie-sectorplan nodig..
- SVB verwelkomt twintig nieuwe scheidsrechters..
- Lösche: No kleur ing tap ding, je moet niet op ze stemmen..
- In totaal 102 Venezolanen gearresteerd bij illegale overste…..
- Rudisa Bakery NV behaalt prestigieuze SQF-certificering..
- Data Privacy in Suriname: Belemmering of Kans?..
- Mushroomteelt kan lucratief blijken voor Caribische markt..
- Oproep aan president Santokhi: geef het goede voorbeeld, re…..
- Nog uitdagingen bij aanpak grondproblemen..
- Binnen drie jaar vijf grote internationale hotels in Surina…..
- Paho waarschuwt voor verhoogd risico dengue-uitbraken door …..