President Chan Santokhi heeft vandaag een ontmoeting gehad met een delegatie van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in het kader van de negende en laatste beoordeling van het lopende IMF-programma. De gesprekken richtten zich op het consolideren van behaalde vooruitgang en het aanpakken van resterende uitdagingen, zoals de efficiëntie van sociale programma’s en economische stabiliteit, staat in een persbericht.
Santokhi benadrukte dat een kleine tegenslag de geboekte successen kan ondermijnen en pleitte voor extra inspanningen om positieve resultaten te verankeren. Hij wees op de gevolgen van klimaatverandering en de economische druk die dit veroorzaakt, waaronder de noodzaak van noodhulp voor geïsoleerde gemeenschappen en compensatie voor boeren getroffen door droogte.
Foto: Kabinet van de President
Daarnaast kwamen de stijgende energieprijzen aan bod, mede door dalende waterstanden die het gebruik van fossiele brandstoffen verhogen.
Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning onderstreepte dat Suriname zowel technische als politieke ondersteuning nodig heeft om de gestelde doelen te behalen. Hij prees de samenwerking met het IMF en benadrukte dat de regeringsinspanningen verder gingen dan enkel het voldoen aan IMF-doelstellingen. Volgens Raghoebarsing heeft het IMF zich als een betrouwbare partner bewezen en speelt hun betrokkenheid een cruciale rol in het economisch herstel.
Foto: Kabinet van de President
Met de verkiezingen in zicht verzekerde Santokhi dat de regering zich blijft inzetten voor stabiliteit en economische vooruitgang. Hij erkende dat resultaten zichtbaar zijn op macroniveau, maar dat burgers ook concrete verbeteringen willen zien. Het IMF bevestigde de geboekte vooruitgang en zegde verdere steun toe om de economische stabiliteit te waarborgen.
- Zesde verdachte in berovingszaak Cassialaan aangehouden..
- Kabinet president: geen opdracht om personeel Huize Ashiana…..
- De stroomtarieven (2) SPCS: ‘We hebben volgens het contract…..
- Bronto Somohardjo: “PL zal ministerie van OW opeisen”..
- Bouwen is in 2024 nog duurder geworden..
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment..
- Column: Borrelpraat no. 858..
- Werkgevers lappen ouderschapsverlof aan hun laars..
- MrZonneman brengt vernieuwing in de showbizz met DUSA Fest..
- Voertuig autobestuurder die aanrijding veroorzaakt tijdens …..
- Brazilië en Mexico zijn de economische reuzen van Latijns-A…..
- Inbraak bij politieagent aan Wilhelminaweg, verdachten op d…..
- Gezondheidsbonden stellen ultimatum aan regering..
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te bet…..
- Strijd om topbaan OAS..
- LC Parwani viert 14-jarig jubileum van LC Diamond Grove in …..
- Amerikaanse presidenten Truman tot Trump overname van Pales…..
- Stroomproblematiek nog niet adequaat aangepakt..
- Waarschuwingsschoten gelost bij vechtpartij Kleine Saramacc…..
- Baltische staten stappen over op Europees elektriciteitsnet..
- DeepSeek en AI: Impact op Suriname..