Tijdens zijn werkbezoek aan Guyana op maandag 19 mei 2025, werd president Chandrikapersad Santokhi hartelijk ontvangen op het State House door zijn collega, president Irfaan Ali. In een open en vriendschappelijke sfeer bespraken de twee staatshoofden samen diverse belangrijke onderwerpen.
Beide leiders bespraken de intensivering van de samenwerking tussen Suriname en Guyana, met speciale aandacht voor infrastructuurontwikkeling, energie en handel. Een belangrijk agendapunt was de bouw van de Corantijnbrug, die zij als essentieel beschouwen voor de verdere economische integratie van de twee buurlanden.
President Santokhi en president Ali benadrukten hun gezamenlijke inzet: “De brug móét er komen en zal er ook komen.” Er werd ook aandacht besteed aan de bijzondere politieke situatie in beide landen. Suriname organiseert op 25 mei 2025 verkiezingen, terwijl Guyana later dit jaar haar eigen verkiezingsproces ingaat. Beide presidenten, die zich herkiesbaar stellen voor een tweede termijn, benadrukten het belang van transparante, eerlijke en democratische verkiezingen als basis voor stabiliteit en verdere ontwikkeling.
De presidenten spraken over actuele ontwikkelingen, zoals de inzet van kunstmatige intelligentie (AI) en sociale media in bestuur, communicatie en moderne diplomatie. De bijeenkomst onderstreepte opnieuw de hechte band tussen Suriname en Guyana en de gedeelde ambitie om samen te bouwen aan duurzame ontwikkeling en regionale.
- Plan B ingezet na afgeblazen activiteit Brunswijk: ‘Ik ben …..
- Justitie eist vier jaar celstraf tegen religieuze leider C.…..
- Werkgroep moet samenwerking tussen overheid en bedrijven in…..
- Vermoedens brandstichting bij woningbrand Noordpoolweg..
- Regen in de ochtend, onweersbuien in de middag..
- Al 200 nieuwe aanmeldingen stembureau-personeel..
- Vijftigplussers zwaar mishandeld door trio..
- Moeder helpt zoon met voorbereidingen mogelijke aanslag op …..
- Ex-vriendin verwondt oude vriend in hals, borst en rug..
- Onga Milla Bruining (71) Amsterdam, Nederland 11-5-2025..
- Stanley Richenel Walter Hoever (81) Paramaribo 10-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Pencak silat komt er bekaaid vana…..
- Kanapé: Ramsaran moet verantwoordelijkheid blijven dragen..
- Bromfietser overlijdt na verkeersongeval..
- Plantagebesturen in Para tegen Kensmil: “Wie zijn wortels n…..
- Biza start training stembureaupersoneel na massale uitval..
- Bij verkiezingsnederlaag gaat Santokhi niet meer in het par…..
- Gelegenheid heeft de dief gemaakt: ‘Groot aantal’ schooltas…..
- Simons over overheid als werkverschaffing: “Dat gaan we nie…..
- Bouva: ‘Ondoordachte inschattingsfout van parlementsvoorzit…..
- VES-panel niet gecharmeerd van mooie politieke verhalen..