President Chan Santokhi heeft zich uitgesproken over het verloop van de recente verkiezingen. Hij benadrukte dat er op dit moment nog geen officiële winnaar is, mede doordat het proces vertraging heeft opgelopen door diverse misstanden. Volgens de president deden zich meerdere problemen voor, waaronder het onverwachts uitvallen van getrainde medewerkers.
Ongeveer 500 personen die waren ingepland voor het verkiezingsproces meldden zich op het laatste moment af. De exacte reden voor deze afmeldingen is nog onbekend. De opengevallen posities zijn vervolgens ingevuld met mensen van een reservelijst. Toen bleek dat de vergoeding als onaantrekkelijk werd ervaren, besloot de regering tijdens een spoedvergadering om de vergoedingen aan te passen.
Daarnaast waren er technische problemen met de systemen en ontbrak het aan een goede logistieke afstemming. Dit alles heeft ertoe geleid dat de bekendmaking van de verkiezingsresultaten langer op zich laat wachten. De president onderstreepte echter dat er voldoende controlemechanismen zijn ingebouwd om fouten te corrigeren en uiteindelijk betrouwbare resultaten te garanderen.
Volgens Santokhi functioneert het digitale dashboard naar behoren, maar moeten de laatste gegevens nog worden ingevoerd. Wel gaf hij aan dat het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) meer mensen had moeten trainen in het gebruik van de tablets.
Er zijn aparte secties ingericht voor de hertellingen, de stembureaus en de verwerking van de proces-verbalen. Santokhi liet tot slot weten dat het in de toekomst mogelijk moet zijn om het verkiezingsproces volledig te digitaliseren, met zelfs de optie om via een systeem te stemmen.
- Aderlating voor Natio: geblesseerde Becker haakt af voor Go…..
- Man badend in bloed dood aangetroffen in auto..
- Nog drie lichamen geborgen bootramp Marowijnerivier..
- Monstercoalitie zonder fundament: Suriname herhaalt zijn fo…..
- D66 pleit voor versoepeling visumplicht Surinamers..
- Een kreet van stil protest..
- President bevoegd om politieke partijen te consulteren..
- NPS en NDP begraven decennialange strijdbijl met historisch…..
- Betterson roept partijen op deskundigen voor te dragen..
- ABOP betuigt medeleven na tragische bootramp op Marowijneri…..
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..
- Regering kondigt dag van nationale rouw af na dodelijk boot…..
- Mathoera feliciteert NDP: “Ik respecteer de wil van het vol…..
- SEOGS 2025 richt vizier op Surinaamse participatie..
- Politieke impasse Nederland: PVV-bewindslieden stappen uit …..
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..