President Chan Santokhi heeft op zondag 6 juli 2025, tijdens een buitengewone openbare vergadering in De Nationale Assemblee (DNA), in een toespraak Jennifer Geerlings-Simons gefeliciteerd met haar verkiezing tot president van de Republiek Suriname. Simons is de eerste vrouw in de geschiedenis van het land die het hoogste ambt bekleedt.
De president sprak zijn waardering uit aan het Surinaamse volk voor het vertrouwen dat hem vijf jaar geleden werd geschonken, midden in een periode van grote economische, politieke en sociale uitdagingen. “Ik heb dit land gediend met alles wat ik in mij had,” aldus Santokhi. “Samen met mijn regering hebben we getracht Suriname uit verschillende crises te leiden.”
In zijn toespraak feliciteerde Santokhi niet alleen de gekozen president, maar ook de gekozen vicepresident Gregory Rusland, die tegelijk met Simons door het parlement is gekozen. Hij wenste beiden, evenals het toekomstige kabinet, “wijsheid, kracht en standvastigheid toe in het besturen van dit mooie land.”
“Ik zal mij blijven inzetten, op welke manier dan ook, voor de vooruitgang van dit land,” verklaarde hij. Zijn toespraak eindigde met een emotionele boodschap aan het volk: “Moge de zon van rechtvaardigheid blijven schijnen over deze natie. Sranan, mi lobi yu!”
Einde van een tijdperkDe toespraak markeert het formele einde van Santokhi’s presidentschap dat begon in 2020. Hij werd toen gekozen na een verkiezingsoverwinning van de VHP en leidde Suriname in een periode van herstel en bezuinigingen, onder meer met steun van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
Met de verkiezing van Simons en Rusland treedt een nieuwe politieke constellatie aan, waarin de Nationale Democratische Partij (NDP) en de Nationale Partij Suriname (NPS) het voortouw nemen.
- 67 jarige vrouw overleden bij brand in tehuis..
- Kettingzaag en mobiele zaagmachine voor Kwamalasamutu..
- Vaktraining levert niet alleen certificaten, maar ook naaim…..
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs..
- Anti-Tabak Posters overhandigd aan Lyco 2..
- Wegomlegging in verband met verkiezing president..
- HVB levert minister namens NDP..
- 21 ronden vaktraining Textiele werkvormen af..
- Breaking: Simons gekozen tot president van Suriname..
- DRINGENDE ITEMS NATIONALE ASSEMBLEE..
- SELECTIEVE VERONTWAARDIGING STEMBRIEFJES..
- Dalai Lama: ‘Ik wil nog 40 jaar leven’..
- Menselijk skelet Krikie Negie mogelijk van bewaker Ho Pax M…..
- Training ondernemerschap moet zelfredzaamheid bevorderen..
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding..
- Morgen wegomlegging tijdens verkiezing president en vicepre…..
- Voetganger overleden na aanrijding..
- Ruth Wijdenbosch: “Politieke keuzes NPS markeren breuk met …..
- PETRONAS boort dieper in ‘Golden Lane’ op zoek naar oli…..
- De eerste..
- De eerste vrouwelijke president van Suriname..