President Chan Santokhi bezocht op vrijdag 21 maart Stichting Betheljada, vergezeld door de Presidentiële Commissie ter Ondersteuning van Sociale Instellingen. Dit bezoek vond plaats op de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie en was de eerste keer in 45 jaar dat een Surinaamse president het tehuis officieel bezocht.
Tijdens het bezoek overhandigde president Santokhi symbolisch diverse donaties, afkomstig van de presidentiële commissie, het bedrijfsleven, ministeries en betrokken burgers. Onder de geschonken goederen bevonden zich een industriële blender, een droger, een kooktoestel, medisch materiaal en voedselpakketten.
Foto: Kabinet van de President
In zijn toespraak benadrukte Santokhi het belang van de stichting en de verantwoordelijkheid van de overheid om sociale instellingen te ondersteunen. Hij gaf aan dat samenwerking met bedrijven en donateurs essentieel is voor duurzame hulp.
Directeur Kevita Mohan sprak haar dankbaarheid uit voor het bezoek en de betrokkenheid bij de bewoners. Voorzitter Harold Pultoo onderstreepte het belang van samenwerking om problemen in de sociale sector effectief aan te pakken.
Als blijvende herinnering plantte president Santokhi samen met een bewoner een sinaasappelboom. Ook werd de eerste oogst van een sla-aanplant binnen het hydroponic-systeem van de stichting gevierd.
Foto: Kabinet van de President
Ter voorbereiding op het bezoek voerde Openbaar Groen een grote schoonmaak uit. Het Kabinet van de President droeg financieel bij, en in overleg met de Energiebedrijven Suriname (EBS) is vastgesteld dat Huize Betheljada voortaan in aanmerking komt voor het sociaal tarief. Verder start het ministerie van LVV binnenkort met de aanleg van een moestuin.
De presidentiële werkgroep ondersteunt ook de Esther Stichting, waar al schoonmaakwerkzaamheden zijn verricht en medisch materiaal is gedoneerd. Hiermee wordt gewerkt aan duurzame ondersteuning van sociale instellingen in Suriname.
- VS bevestigen opnieuw steun aan Guyana..
- ‘IMF-programma is mijlpaal die gevierd mag worden’..
- Visser vermist op zee..
- Rotarians krijgen inzicht in economisch beleid president Sa…..
- Groeiende belangstelling voor Oil & Gas Summit..
- Een eindsprint vol ‘pran pran’..
- Politieke beïnvloeding in religieuze huizen nog net een sta…..
- Doek definitief gevallen voor PVP..
- Sollicitatieperiode voor colporteurs verkiezingen 2025 in v…..
- Geen verkiezingen voor PVP..
- Veiligheid ingevlogen verkiezingsmateriaal gewaarborgd..
- Eerste verkiezingsmateriaal gearriveerd..
- President Santokhi ontvangt Amerikaanse minister Marco Rubi…..
- Regering komt padieboeren tegemoet..
- SVJ: respecteer journalistieke integriteit en onafhankelijk…..
- Scholieren krijgen voorlichting tijdens gezondheidsbeurs..
- SVJ uit bezorgdheid over inmenging tijdens persconferentie …..
- Minimumuurloon per 1 april verhoogd naar SRD 52,47..
- SVJ wil geen inmenging derden tijdens persbijeenkomsten..
- Tijd voor scheiding tussen partijleider en regeringsleider …..
- Ashvin Nageswar nieuwe districtscommissaris Kabalebo..