PARAMARIBO — “We hebben heftige stormen doorstaan, maar we hebben ook momenten van trots beleefd.” Zo keek president Chandrikapersad Santokhi zondag in De Nationale Assemblee terug op zijn periode als staatshoofd. Tijdens een bijzondere openbare vergadering werden Jennifer Geerlings-Simons en Gregory Rusland bij enkele kandidaatstelling gekozen als de nieuwe president en vicepresident van het land.
Hun inauguratie vindt op 16 juli plaats in de Anthony Nesty Sporthal. Santokhi wenste Geerlings-Simons en Rusland wijsheid, kracht en standvastigheid toe in het besturen van het land. “Het pad, dat voor hen ligt, is niet eenvoudig. Maar het is een pad, dat wij allen samen, moeten bewandelen. In eenheid, met respect voor onze verschillen en met liefde voor het land, dat ons allen toebehoort.”
Heftige stormen
Santokhi zei zijn verantwoordelijkheid tot het einde te zullen dragen. “De afgelopen vijf jaar heb ik, samen met mijn regering het land te hebben gediend met alles wat ik in me had. Met toewijding, met overtuiging en met een diep besef van verantwoordelijkheid.”
Volgens hem was het geen gemakkelijke periode. “We hebben heftige stormen doorstaan: economisch, politiek en sociaal-maatschappelijk. We hebben te maken gehad met internationale economische crises, de Covid-19-pandemie, met interne politieke verdeeldheid en met de uitdagingen van een veranderende, geopolitieke wereldorde. We hebben ook momenten van trots beleefd. Momenten, waarop we als volk hebben laten zien, dat we veerkrachtig zijn. Dat we niet buigen voor tegenslag. Dat we, ondanks alles, blijven bouwen.”
Geen wrok
De president zei zich ervan bewust te zjn dat niet alles is gegaan, zoals gehoopt. “Er zijn beslissingen genomen die achteraf anders hadden gekund. Er zijn verwachtingen gewekt die misschien, niet altijd, volledig zijn waargemaakt. En daarvoor nemen wij onze verantwoordelijkheid. Want leiderschap is niet alleen het claimen van successen. Het is ook het erkennen van tekortkomingen. Het is het vermogen, om te reflecteren, om te leren en om ruimte te maken voor anderen.”
Santokhi riep de nieuwe regering op om met open vizier te regeren. “Om niet te regeren in wrok of verdeling, maar om te bouwen aan vertrouwen. Om te luisteren naar de stem van het volk, ook als die kritisch is. Om recht te doen aan de belofte van democratie en niemand uit te sluiten.”
- Historische kans..
- ABOP-jongeren willen Mitchell Pai als minister in regering-…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 4 juli 2004..
- Procureur-generaal Paragsingh: “Versterking top OM vereist …..
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig…..
- TABTO Group houdt Nationaal Compliance Congres en opent nie…..
- Een laatste groet met muziek: ode aan Oesje Soekatma..
- Training uitgevoerd ter ondersteuning landbouwsector en ond…..
- Vertrekkende en aankomende president samen op onafhankelijk…..
- Drie verdachten aangehouden; twee heengezonden..
- Het belang van het project Van ’t Hogerhuysstraat..
- Militairen beschuldigd van diefstal middels geweld..
- Advocaat Essed: tonen van stembiljet in DNA geen groot issu…..
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen..
- 169 Bloeddonoren gedecoreerd voor ‘stille heldendaad’..
- BPBS-voorzitter: “Nieuwe regering geen garantie voor verand…..
- Readytex Art Gallery presenteert ‘Waka Tjopu: Echoes of a m…..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid..
- ICT Summit 2025 moet digitale vooruitgang in Suriname stimu…..
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag..
- OM eist 7 jaar celstraf voor voorbereidingen drugstransport…..