Ongeveer 400 burgers, verspreid over het hele land, profiteren momenteel van een financiële tegemoetkoming voor nieuwbouw of woningrenovatie binnen het Affordable Housing Project (AHP) dat tot doel heeft een bijdrage te leveren aan het huisvestingsprobleem van lage inkomensgroepen in Suriname. President Chandrikapersad Santokhi is donderdag op oriëntatiebezoek geweest bij personen die in aanmerking zijn gekomen voor een AHP-subsidie.
Het AHP wordt gefinancierd uit een lening van de Islamic Development Bank (IsDB). De financierder stond in oktober 2023 op het punt het programma af te sluiten, maar Suriname wist met haar overeen te komen dat het project werd voortgezet. “De economie is hersteld en het is belangrijk dat mensen een dak boven hun hoofd hebben. Dit biedt ook werkgelegenheid voor de aannemers die betrokken zijn”, stelt president Santokhi. De regering wenst middels dit project én met de gezamenlijke inspanning van verschillende partners de kwaliteit van huisvesting in Suriname aanzienlijk te verbeteren.
Projectcoördinator Mark Rommy deelt mee dat er deze maand 30 nieuwbouwwoningen worden afgerond in het district Brokopondo. Het project breidt zich verder uit naar Marowijne en Galibi. “We zorgen ervoor dat mensen overal, van de kustvlakte tot het binnenland, in aanmerking komen”, stelt de projectcoördinator.
De meeste mensen komen via een nietgouvernementele organisatie (ngo) in aanmerking voor subsidie. Rommy benadrukt dat, ondanks de uitdagingen van afgelegen locaties, ngo’s in districten en dorpen een belangrijke rol spelen bij het verbinden van bewoners met het AHP. “Mensen melden zich aan via lokale ngo’s, die goed vertegenwoordigd zijn in de dorpen. Wij werken ook samen met partners zoals de Surinaamse Postspaarbank, die ervoor zorgen dat mensen hun rekening kunnen openen om de subsidies te ontvangen.”
- Meteodienst: Kortdurende matige buien niet uitgesloten..
- Waarborgsom deelname verkiezing SRD 520.142..
- Essed: DNA zal historische fout maken bij aanname ‘galg-con…..
- PRO-voorzitter Sewcharan wil niet alleen foto van lijsttrek…..
- Defecte waterinstallatie laat Stoelmanseiland zonder drinkw…..
- Automobilist zonder rijbewijs veroorzaakt aanrijding..
- Dwarkasing: Staatsschuld in juli 2020 was US$ 3,9 miljard..
- Ambtenaar ontkent betrokkenheid bij diefstal gascilinders e…..
- Column: Borrelpraat no. 859..
- Zwarte vrouw centraal op Vrouwendag in Den Haag..
- 24-jarige jongeman na woordenwisseling in been geschoten; t…..
- ZE KAN FITTEN: 500-pond rapper Dank Demoss bewijst dat ze i…..
- Diplomaten kunnen visumvrij reizen tussen Suriname en Benel…..
- Look who’s talking; kakelaar Gajadien, heb je je vermogen a…..
- BEWUST GEBREK AAN CIJFERS..
- VERKIEZINGSPRAAT OF WERKELIJKE VERANDERING?..
- Komt het nog goed met Suriname?..
- Natasja Annelies Sabajo..
- Voorbeeldig..
- Voetbal Wedstrijden van 16 Februari 2025..
- Trump Over Poetin: “Hij Wil Er Een Einde Aan Maken”..