President Chan Santokhi heeft met diepe droefheid gereageerd op het overlijden van Paus Franciscus op paasmaandag 21 april 2025. In een officiële verklaring vanuit het Kabinet van de President betitelt Santokhi de overleden kerkleider als “een moreel kompas voor de wereldgemeenschap” en roemt hij diens onvermoeibare inzet voor vrede, rechtvaardigheid en menselijke waardigheid.
“Zijn leven werd gesierd door buitengewone eenvoud en zachtmoedigheid. Paus Franciscus heeft zich onvermoeibaar ingezet voor wereldvrede, gerechtigheid en barmhartigheid. In zijn relatief korte Pontificaat heeft hij baanbrekend werk verzet en de toon van de Rooms-Katholieke kerk omtrent gevoelige kwesties gemarkeerd. Gezamenlijk bidden wij dat hij nu mag rusten in de eeuwige vrede van de Heer, die hij zijn hele leven heeft gediend. Rust in vrede”, aldus president Santokhi.
De president benadrukte de historische betekenis van Paus Franciscus als eerste Latijns-Amerikaanse paus en de rol die hij speelde in het dichter bij elkaar brengen van volkeren wereldwijd.
- Valutaveiling lijkt eerder een paniekreactie..
- Politie Corantijnpolder houdt smokkelaar aan..
- Centrale Bank beoogt stabiliteit op valutamarkt met valutav…..
- OPTSU: Friends & Family belemmeren inkomsten houtsector..
- Voortvluchtige roofverdachte gearresteerd door RBT Midden..
- ‘Hoe weet je wanneer hout illegaal is?’..
- Brute overvallen op juwelier en winkelwoning in Paramaribo:…..
- Ruim 900.000 stembiljetten worden gedrukt voor verkiezingen..
- Asabina hekelt beschadiging vlaggen: Campagneklimaat wordt …..
- Santokhi: ‘regering zet zich in voor modernisering en onder…..
- Suriname haalt gewenste vaccinatiegraad van 95 procent niet..
- TEVEEL TOEVAL..
- MINOWC uit bezorgdheid over ongeautoriseerde naamswijziging…..