In aanloop naar de inauguratie van de nieuwe president en vicepresident op 16 juli 2025, heeft president Chan Santokhi vandaag overleg gevoerd met president-elect Jennifer Geerlings-Simons. Het gesprek stond in het teken van een ordentelijke machtsoverdracht, waarbij zowel de praktische als inhoudelijke aspecten van de transitie zijn besproken.
Tijdens het onderhoud werd stilgestaan bij de voorbereidingen voor de inauguratie van de nieuwgekozen president en vicepresident. Hierbij kwamen onder meer protocollaire, organisatorische en logistieke aandachtspunten aan bod. Beide leiders spraken tevens uitvoerig over lopende beleidsdossiers die om continuïteit vragen, zodat de komende regering zonder onderbreking kan doorwerken aan de ontwikkeling van Suriname.
Foto: Kabinet van de President
President Santokhi benadrukte het belang van een soepele overdracht en gaf aan volledig bereid te zijn om zijn ervaringen te delen met zijn opvolgers. “Deze transitie moet zorgvuldig en in volledige transparantie plaatsvinden, in het belang van het Surinaamse volk,” aldus Santokhi.
Om het transitieproces optimaal te ondersteunen, is het recent gerenoveerde Perscentrum op het Kabinet van de President beschikbaar gesteld aan de president-elect en haar team. Vanuit deze locatie zullen zij de komende periode opereren in voorbereiding op hun aantreden.
Foto: Kabinet van de President
De ontmoeting markeert een belangrijke stap in het vreedzaam en ordentelijk overdragen van de macht, in lijn met de democratische traditie van Suriname.
Foto: Kabinet van de President
Foto: Kabinet van de President
Foto: Kabinet van de President
- Column: Borrelpraat no. 877..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (7)..
- Ramdin leidt woensdag zijn eerste Algemene Vergadering van …..
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluite…..
- Twee verdachten aangehouden ter zake beroving te Santigron..
- The Season Band naar Nederland: zomer, muziek en kaseko-vib…..
- Bouw nieuw hoofdbureau van Politie verloopt volgens plannin…..
- ABOP: Etnel was een sterke stem in DNA..
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota..
- Soni Claver Sanmoekmin..
- Standaardisatie, onderzoek en etikettering nodig voor expor…..
- Mobiliteit Defensie en Juspol wordt verder versterkt..
- ANDERMAAL..
- Man steekt ouderlijke woning in brand..
- Shaq.sr vaart andere koers in Nederland..
- VHP condoleert de NPS met overlijden van DNA-lid Patricia E…..
- VHP betuigt medeleven na overlijden parlementariër Patricia…..
- De stem van het volk!..
- Oude voet..
- Meer investering nodig in menselijk kapitaal bij Meteorolog…..
- Ashwin Adhin zorgt voor paniek op de valutamarkt..