In aanloop naar de inauguratie van de nieuwe president en vicepresident op 16 juli 2025, heeft president Chan Santokhi vandaag overleg gevoerd met president-elect Jennifer Geerlings-Simons. Het gesprek stond in het teken van een ordentelijke machtsoverdracht, waarbij zowel de praktische als inhoudelijke aspecten van de transitie zijn besproken.
Tijdens het onderhoud werd stilgestaan bij de voorbereidingen voor de inauguratie van de nieuwgekozen president en vicepresident. Hierbij kwamen onder meer protocollaire, organisatorische en logistieke aandachtspunten aan bod. Beide leiders spraken tevens uitvoerig over lopende beleidsdossiers die om continuïteit vragen, zodat de komende regering zonder onderbreking kan doorwerken aan de ontwikkeling van Suriname.
Foto: Kabinet van de President
President Santokhi benadrukte het belang van een soepele overdracht en gaf aan volledig bereid te zijn om zijn ervaringen te delen met zijn opvolgers. “Deze transitie moet zorgvuldig en in volledige transparantie plaatsvinden, in het belang van het Surinaamse volk,” aldus Santokhi.
Om het transitieproces optimaal te ondersteunen, is het recent gerenoveerde Perscentrum op het Kabinet van de President beschikbaar gesteld aan de president-elect en haar team. Vanuit deze locatie zullen zij de komende periode opereren in voorbereiding op hun aantreden.
Foto: Kabinet van de President
De ontmoeting markeert een belangrijke stap in het vreedzaam en ordentelijk overdragen van de macht, in lijn met de democratische traditie van Suriname.
Foto: Kabinet van de President
Foto: Kabinet van de President
Foto: Kabinet van de President
- Nieuwbakken parlementariërs starten traject 2025-2030 vol g…..
- PL-parlementariërs zullen laten zien op wie zij hebben gest…..
- Weduwe Desi Bouterse beëdigd als parlementariër..
- Slavernijverleden (1): de actoren..
- Gekozen parlementariërs formeel toegelaten tot De Nationale…..
- Brunswijk beëdigd als lid DNA; nog geen duidelijkheid over …..
- POLITIEK THEATER..
- Ronnie Brunswijk beëdigd als DNA-lid..
- Mezydream, Yvano & Layonne Don-G brengen met ‘Maami’ zw…..
- Ronnie Brunswijk treedt toe tot nieuwe parlement..
- Brunswijk beëdigd door Parmessar; mogelijk geen vicepreside…..
- Portret Bee toegevoegd aan galerij van voorzitters..
- Kerkelijk Museum brengt met expositie ‘Memre Nola’ ode aan …..
- EEN PLAN VOOR VERKIEZINGEN EN WISSELKOERSEN..
- Is God almachtig?..
- Nieuw parlement vandaag officieel van start..
- NPS draagt Gregory Rusland unaniem voor als vicepresidentsk…..
- Raadsvrouw van voorganger verdacht van verkrachting pleit v…..
- Mac Andrew bespreekt werkvergunning procedure met PETRONAS/…..
- Achterstallig onderhoud oorzaak van overstromingen in Surin…..
- VERTROUWEN IN DE POLITIEK WEG, HERWINNEN DUURT JAREN..