Tijdens de wekelijkse regeringsraadsvergadering op het Kabinet van de President, onder leiding van president Chan Santokhi, heeft de regering belangrijke besluiten genomen ter waarborging van de continuïteit van het landsbestuur. De bijeenkomst stond in het teken van stabiliteit, verantwoordelijkheid en respect voor de democratische rechtsorde.
De regering heeft goedkeuring verleend aan een aantal lopende raadsvoorstellen die gericht zijn op een ordentelijke afronding van de regeerperiode 2020-2025. Deze voorstellen, zorgvuldig voorbereid door de betrokken ministeries, zijn bedoeld om de transitie naar de nieuwe regering gestructureerd en transparant te laten verlopen.
President Santokhi benadrukte in zijn toespraak dat “de democratie heeft gesproken” en riep zijn team op tot waardigheid en verantwoordelijkheidsbesef. “Als waardige Surinamers respecteren wij de wil van het volk. Wij zullen ons inzetten voor een transparante en ordentelijke transitie naar de volgende regering,” aldus het staatshoofd.
De president heeft zijn ministers opgedragen om binnen hun respectieve departementen de nodige voorbereidingen te treffen. Dit omvat onder meer:– het documenteren van beleidsresultaten en voortgang;– het registreren en overdragen van lopende projecten;– het verzamelen van relevante informatie voor de nieuwe ambtsdragers.
Deze aanpak moet zorgen voor een soepele overdracht en minimalisering van bestuurlijke onderbrekingen.
Volgens de regering is een soepele machtswisseling niet alleen een teken van politieke rijpheid, maar ook van groot belang voor het vertrouwen van de samenleving en de internationale gemeenschap in Suriname. Transparantie, integriteit en interdepartementale samenwerking worden daarom als leidende principes gehanteerd in de komende weken.
Met deze besluiten stelt de regering-Santokhi zich op als een verantwoordelijke beheerder van het landsbelang. De institutionele versterking van de democratische rechtsstaat en de continuïteit van bestuur staan hierbij centraal.
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..
- Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etne…..
- Epilepsie nog onderbelicht in Suriname..
- De Siddering: Herinnering als Moreel Zintuig..
- Trio moet jachtgeweren onder bedreiging afstaan..
- “Dat is antisemitisch!””Jullie ogen liege…..
- Vier auto inbrekers aangehouden..
- AWJ tekent overeenkomst met vier veiligheidsbonden..
- DEZELFDE BRUNSWIJK ALS ALTIJD..
- Fragiel staakt-het-vuren tussen Iran en Israël kalmeert oli…..
- Tweede Miss Inheemse Suriname-verkiezing in startblokken..
- Dc Wongsodikromo: “Saramacca is klaar voor landbouwvraag va…..
- PL teleurgesteld dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije…..
- Akkoord over lonen zorgpersoneel in Suriname..
- Suriname-Guyana Kamer van Koophandel maakt historisch debuu…..