Het veelbesproken programma Royalty’s Voor Iedereen (RVI), dat bedoeld is als belegging voor iedere burger, zal een upgrade krijgen. Momenteel wordt het bedrag van US$ 750 gefinancierd uit de inkomsten die vanaf 2028 worden verwacht uit Blok 58. President Chan Santokhi belooft dat er extra uitgekeerd zal worden zodra er meerdere oliebronnen beschikbaar zijn.
ADVERTENTIE
Dat zei het staatshoofd, tevens VHP-voorzitter, Santokhi tijdens een Bromkidyari Night. De president garandeerde dat alle burgers ‘oliesjeiks’ zullen worden. Niemand zal nog in armoede leven, aangezien elke landgenoot mede-eigenaar wordt van de olieputten. Santokhi gaf aan dat momenteel de voorkeur wordt gegeven aan burgers in de leeftijdscategorie 80+, gevolgd door de 70- en 60-jarigen.
Afgelopen week heeft een groep burgers, waaronder mensen met een beperking, alvast hun deel mogen ontvangen. Zij kregen elk SRD 27.000 uitgekeerd in samenwerking met de Hakrinbank. Tijdens die bijeenkomst in het partijcentrum riep de president een kind op het podium om te illustreren dat deze jonge burger op zijn 19e de beschikking zal krijgen over een bedrag van SRD 50.000. Dit bedrag zou hij kunnen gebruiken voor een waardevolle investering.
Santokhi erkende dat hij veel kritiek krijgt, maar benadrukte dat Suriname in het verleden nauwelijks heeft geprofiteerd van de bauxietsector. Volgens hem mag dat met de opkomende olie-industrie niet opnieuw gebeuren.
De staat Suriname zal vanaf 2028 in een periode van twintig jaar naar verwachting 30 miljard Amerikaanse dollar verdienen. Een deel van deze opbrengst wordt gereserveerd voor ontwikkelingsprojecten en investeringen, terwijl een ander deel ten goede komt aan alle burgers in de vorm van het RVI-programma.
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..
- OM: Verdachte ernstige milieuverontreiniging voorlopig vrij..
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werk…..
- India voert luchtaanvallen uit op Pakistan: spanning tussen…..
- Verdachte in milieuverontreinigingszaak stuwmeer vrijgelate…..
- Santokhi ziet koloniale wortels in racisme, ongelijkheid en…..
- Opleiding Wiskunde AdeKUS viert 10-jarig bestaan en streeft…..
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en he…..
- Column: Discutabele discussie..
- Wang blij dat steeds meer Surinamers van Chinese afkomst in…..
- Mathoera versus Santokhi: titanenstrijd of toneelspel?..
- Brunswijk: “Zonder moeite behaalt ABOP al 4 zetels”..
- Rusland: ‘Als blijkt dat er issues zijn, zal er opgetreden …..
- Amafo betuigt steun aan Nationaal Leger met ‘Camouflagemars…..
- ABOP kiest voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers..