President Chandrikapersad Santokhi is aangekomen op Barbados om deel te nemen aan de 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering. Na aankomst op de Grantley Adams Internationale Luchthaven begaf het staatshoofd zich naar het conference center. De Caricom-top vindt plaats van 19 tot en met 21 februari 2025 in Bridgetown, Barbados. In de marge van de top nam president Santokhi deel aan het eerste dagdeel van de conferentie voor Caricom-staatshoofden en regeringsleiders, samen met een groot aantal innovatieve technologiebedrijven.
Tijdens deze sessie werden de mogelijkheden die Kunstmatige Intelligentie biedt voor het bevorderen van de duurzame ontwikkeling van de regio gepresenteerd. Het staatshoofd zal aanwezig zijn bij de officiële openingsceremonie van de top. Het thema van deze reguliere vergadering is: “Kracht in eenheid: het smeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling.” Samenwerking met Caricom-partners en de internationale gemeenschap is essentieel om de huidige mondiale uitdagingen te overwinnen en om samen te werken aan een veerkrachtige, duurzame en rechtvaardige toekomst voor iedereen.
Het staatshoofd zal de Caricom-leiders ook informeren over de laatste stand van zaken met betrekking tot de verkiezing van de nieuwe secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), welke gepland staat voor 10 maart 2025. De huidige Caricom-voorzitter, premier Mia Mottley van Barbados, zal als gastvrouw optreden voor deze belangrijke top. Verder zullen speciale gasten, waaronder de secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN), António Guterres, en de voorzitter van de Europese Commissie (EU), Ursula von der Leyen, de top toespreken.
- President: Regering heeft samen met volk uitdagingen doorst…..
- Scholen in Lelydorp krijgen stabiele internetverbinding..
- Zitbanken dijk Coronie vernield en omgeving vervuild..
- ‘Mensen die kritiek hebben op voedelpakketten moeten die ni…..
- Klaaskreek klaar voor viering Tap Yari 2025..
- Bosbedekking Suriname momenteel op 92,6 procent..
- Marcelo, voormalig aanvoerder van Real Madrid en Brazilië, …..
- Adhin: ‘streven naar betere rechterlijke macht heeft niets …..
- TotalEnergies: Eén miljoen veilige werkuren behaald in Gran…..
- Brunswijk: “Verkiezingen moeten goed gepland worden”..
- 73 personen ontvangen MAS-certificaat en -vaarbewijs..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Brunswijk: ‘niks aan de hand bij perceel aanvraag van minis…..
- Vp Brunswijk garandeert tijdige verkiezingen, met of zonder…..
- Het ‘RVI-sprookje’ van Santokhi wordt nog gekker..
- ‘Mogelijke toename inbraken als gevolg van brandstoftekort …..
- Kuldipsingh: ‘Ik ben geen minister die slechts beloftes doe…..
- LVV garandeert watervoorziening padieboeren..
- Trump: Israël zal Gaza na gevechten overdragen..
- Vermogensregistratie voor publieksfunctionarissen uitgestel…..
- Martelaar Sayyed Hassan Nasrallah over het Amerikaanse best…..