President Chandrikapersad Santokhi is aangekomen op Barbados om deel te nemen aan de 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering. Na aankomst op de Grantley Adams Internationale Luchthaven begaf het staatshoofd zich naar het conference center. De Caricom-top vindt plaats van 19 tot en met 21 februari 2025 in Bridgetown, Barbados. In de marge van de top nam president Santokhi deel aan het eerste dagdeel van de conferentie voor Caricom-staatshoofden en regeringsleiders, samen met een groot aantal innovatieve technologiebedrijven.
Tijdens deze sessie werden de mogelijkheden die Kunstmatige Intelligentie biedt voor het bevorderen van de duurzame ontwikkeling van de regio gepresenteerd. Het staatshoofd zal aanwezig zijn bij de officiële openingsceremonie van de top. Het thema van deze reguliere vergadering is: “Kracht in eenheid: het smeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling.” Samenwerking met Caricom-partners en de internationale gemeenschap is essentieel om de huidige mondiale uitdagingen te overwinnen en om samen te werken aan een veerkrachtige, duurzame en rechtvaardige toekomst voor iedereen.
Het staatshoofd zal de Caricom-leiders ook informeren over de laatste stand van zaken met betrekking tot de verkiezing van de nieuwe secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS), welke gepland staat voor 10 maart 2025. De huidige Caricom-voorzitter, premier Mia Mottley van Barbados, zal als gastvrouw optreden voor deze belangrijke top. Verder zullen speciale gasten, waaronder de secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN), António Guterres, en de voorzitter van de Europese Commissie (EU), Ursula von der Leyen, de top toespreken.
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..
- Ex-vicepresident Adhin: “Billboards van regering bevatten l…..
- Discussie over pensioenhervorming: oproep tot wetswijziging…..
- Geen visvergunningen voor Guyanese vissers:..
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving..
- Minister Ramdin presenteert visie voor toekomst OAS..
- NDP-voorzitter Simons: “Schuldherschikking is een boobytrap…..
- Vreemdelingendienst voert hotelcontroles uit om illegalitei…..
- Partij Coca-Cola vernietigd door oxidatie bij doppen..
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde..
- Biza houdt infosessie verkiezingen voor de media..
- Minister Ramdin presenteert visie voor positie als secretar…..
- NPS organiseert nationale discussie over nieuwe Grondwet..
- CHS traint politieke organisaties in gebruik digitaal platf…..
- Het sssslangenjaar..
- Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen..
- Succesvolle tweede Internationale Business Conference..
- Robinhood haalt uit tegen Flora..
- ‘Bigi Boi’uit UFC gezet..
- Valse streek door de Viagra-politiek: fufuru man registrati…..
- Technici politieke partijen getraind in gebruik digitaal pl…..