President Chan Santokhi moet uiterlijk dit weekend Rabin Parmessar beëdigen als fungerend voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA). Parmessar, die bij de verkiezingen van 2025 herkozen werd als lid van het parlement, is het oudste gekozen lid en zal daarmee conform de Grondwet de eerste vergadering van het nieuwe parlement leiden.
De beëdiging van Parmessar vindt plaats op zaterdag 28 juni. Op zondag 29 juni volgt de formele installatie van de nieuwe volksvertegenwoordigers, waarna aansluitend de verkiezing van de nieuwe voorzitter en vicevoorzitter van DNA zal plaatsvinden. Met deze stappen wordt het nieuw gekozen parlement officieel van start gebracht.
Rabin Parmessar. Foto: DNA
Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft inmiddels de vaststelling van de verkiezingsuitslag aan president Santokhi medegedeeld. Ook het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) is formeel in kennis gesteld van deze ontwikkeling.
De termijn van het huidige parlement loopt op 29 juni afloopt. Het CHS blijft nauw betrokken bij het proces, ook wanneer tussentijdse wijzigingen optreden, bijvoorbeeld als verkozen assembleeleden andere functies aanvaarden buiten het parlement. In zulke gevallen beslist het CHS wie het vrijgekomen zetel mag innemen.
Met de beëdiging van Parmessar en de installatie van het parlement zondag, wordt een cruciale stap gezet in de afronding van het verkiezingsproces en de voortzetting van het democratisch bestuur in Suriname.
- Nieuwe raketaanval vanuit Iran ondanks wapenstilstand: Isra…..
- Surinaamse vlag wappert trots in Osaka: Sranan Dey brengt E…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare in…..
- KPS houdt rondmars op 130-jarig bestaan..
- Suriname treedt officieel toe tot OIC Labour Centre..
- Overuren bij KPS blijven structureel probleem..
- Jongeren creëren ‘I Love Nieuw Aurora’-monument voor d…..
- “Veiligheid gegarandeerd, verruwing criminaliteit baart zor…..
- Heel natte dinsdag voorspeld..
- Veiligheidsbonden bereiken akkoord met regering..
- ABOP-structuren woedend op Brunswijk: hij handelde tegen co…..
- ABOP weigert regeerakkoord te ondertekenen uit onvrede over…..
- WhatsApp verboden op telefoons Amerikaanse Huis van Afgevaa…..
- Trump kondigt wapenstilstand aan tussen Israël en Iran..
- Suriname mist een breed gedragen plan in verband met 2028..
- Actie personeel Medische Zending duurt voort..
- NAVO-chef Rutte verdedigt Amerikaanse aanvallen op Iran, te…..
- AWJ en veiligheidsbonden bezegelen akkoord belastingverrui…..
- Duitsland zwijgt over Gaza terwijl kinderen verhongeren, en…..
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?..
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..