Het Journalistencollectief Verkiezingen 2025 (JVC 2025) noemt de aankondiging van een live mediashow van president Chan Santokhi op radio en televisie ongepast, ondemocratisch en schadelijk voor het rechtsgevoel van de samenleving.
ADVERTENTIE
De regering heeft op basis van een op 12 mei uitgevaardigde presidentiële resolutie, via het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), enkele voorzorgsmaatregelen afgekondigd in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei. In de bekendmaking van Biza wordt aangegeven dat vanaf vrijdag 23 mei om 24.00 uur het volgende verboden is:– het houden van politieke propaganda via de media en in publieke bijeenkomsten;– het organiseren van publieke vermakelijkheden, van welke aard dan ook;– het verkopen, nuttigen en distilleren van alcoholhoudende dranken.
Aangenomen mag worden dat deze maatregelen bedoeld zijn om de regering in staat te stellen haar verantwoordelijkheid te nemen en de veiligheid en rust in het land voorafgaand aan en tijdens de verkiezingsdag te waarborgen. De maatregelen kunnen dan ook als gepast worden beschouwd om de toch al woelige periode van verkiezingspropaganda ordentelijk af te sluiten. Deze regels gelden voor politieke partijen, de vergunningplichtige media en de samenleving als geheel.
Het JVC 2025 stelt dat de aangekondigde live-uitzending van de president in het programma Kal Aaj Aur Kal via RBN strijdig is met de eigen regelgeving. De president, tevens voorzitter van de VHP en lijsttrekker van de regeringspartij, heeft zich actief gemengd in de verkiezingscampagne. Juist daarom zou het gepast zijn dat het staatshoofd zich voorbeeldig opstelt en zich onthoudt van elke politieke actie — zowel in persoonlijke als in officiële hoedanigheid.
Ook het bespreken van regeringszaken, één dag voor de verkiezingen, wordt door het collectief aangemerkt als politieke propaganda.
Het JVC 2025 benadrukt dat geen enkele Surinamer, ongeacht diens functie, boven de wet staat – ook niet de persoon die het presidentsambt bekleedt.
De samenleving wordt opgeroepen waakzaam en bewust te zijn van het risico dat politieke machthebbers opereren alsof zij boven de wet staan. Dit zou terecht leiden tot een verstoord rechtsgevoel onder burgers.
Tot slot wijst het collectief politieke machthebbers erop dat de rechtsstaat de basis vormt voor een gezonde democratie. JVC 2025 doet een dringend beroep op het staatshoofd om af te zien van het geplande optreden in de politieke show, de noodzakelijke rust te bewaren en te tonen dat werkelijk niemand boven de wet staat – zeker niet degene die de resolutie heeft ondertekend.
- Officier wil aanpassing tenlastelegging in SLM-drugszaak; a…..
- Geen school op 26 mei vanwege verkiezingen..
- Gregory Rusland door fake nieuws achtervolgd..
- Onverwacht overlijden Glenn Vreeswijk schokt zwemwereld en …..
- Biza traint 600 nieuwe stembureauleden..
- Ramadhin gebelgd over uitspraken Ebu Jones..
- Jabini: ‘Meer dan dertienduizend onbestelde oproepingskaart…..
- Man overlijdt na val uit laadbak pick-up nabij Pikin Saron..
- Man overlijdt na val uit laadbak pick-up..
- Drs. Roberto Baptista..
- Drs. Roberto Baptista..
- 28 man in OAS-waarnemersmissie Surinaamse verkiezingen..
- Tahitie kampioen Eerste Divisie, Santos geroyeerd..
- Rechter verwerpt verweren in zaak tegen ‘Money Hond’ en and…..
- Sewcharan: ‘Ze blijven corrupt, want ze worden niet afgestr…..
- Operatie Delta Force en gemengd politie team treden op tege…..
- Man komt om het leven na val uit laadbak pick-up..
- Sportieve viering van 50 jaar Srefidensi met Moxi Patu Spor…..
- President in Guyana voor opening saleskantoor Grassalco..
- Vijf jaar parlementaire prestaties en wetgeving in boekwerk..
- Surinamers geëerd voor inzet voor meisjes en vrouwen tijden…..