De nieuwe ambassadeur van de Federale Republiek Brazilië in Suriname, Felipe Costi Santarosa, heeft zijn geloofsbrieven overhandigd aan president Chandrikapersad Santokhi. Hij volgt hiermee scheidend ambassadeur Laudemar Aguiar op. Suriname en Brazilië onderhouden reeds 49 jaar diplomatieke betrekkingen.
In gesprek met de Communicatie Dienst Suriname benadrukte ambassadeur Santarosa de sterke banden tussen beide landen, met name op het gebied van technische samenwerking. De diplomaat ziet echter nog veel potentieel voor groei, vooral in handel en investeringen. Als nieuwe ambassadeur wil hij zich daarom inspannen om de handel tussen beide landen te bevorderen.
“Ik zal ook profiteren van de ontwikkelingen in de olie- en gassector, aangezien Brazilië ervaring heeft op dit gebied, zowel in dienstverlening als in productie”, zegt hij. De ambassadeur geeft aan dat Brazilië veel ervaring heeft op dit gebied en hij is van mening dat dit de commerciële interactie tussen onze landen verder zal versterken.
Suriname en Brazilië werken op diverse strategische gebieden samen, waarbij Braziliaanse expertise bijdraagt aan de duurzame ontwikkeling van verschillende sectoren in Suriname Met het Braziliaanse Agentschap voor Samenwerking (.) hebben beide landen de grootste samenwerking in het westelijk halfrond. Deze samenwerking richt zich voornamelijk op defensie, justitie en politie, gezondheidszorg, onderwijs en de agrarische sector. Daarnaast zijn er gezamenlijke initiatieven op het gebied van migratie, economie en wetenschap.
- Granman Velantie uit ernstige bezorgdheid over kiezerslijst…..
- SURINAME KAN ZICH GEEN FOUTE KEUZES MEER VEROORLOVEN..
- Misiekaba: “Volk verdient beter dan huidige regering”..
- Zwakke wind met af en toe buien in de middag..
- NPS houdt discussie over de mogelijke oplossing voor corrup…..
- Alles om je voor te bereiden op het opzetten en runnen van …..
- Trump voert importheffingen in op staal en aluminium..
- Drinkater SWM is veiligGeen bewijs van verontreiniging..
- Lilian, Marlene van de L’Isle (67) Paramaribo 5-2-202…..
- Esther Daniels (81) Amsterdam 2-2-2025..
- ‘Nee bedankt’: blanke Zuid-Afrikanen wijzen Tru…..
- Unieke tas met design van kunstenares Sri Irodikromo..
- Meteodienst: Maandag overwegend droog..
- Ruckers-captain Fisher: ‘Unu puru a bluf gi Schakel de Flor…..
- “Er is geen sprake van bewuste blokkade salarissen pe…..
- Wetgeving mogelijk voornaamste steunpilaar van elke samenle…..
- Niet eens een begroting kunnen schetsen…..
- Vijf verdachten aangehouden voor oplichtingen en valsheid i…..
- Zesde verdachte in berovingszaak Cassialaan aangehouden..
- Kabinet president: geen opdracht om personeel Huize Ashiana…..
- De stroomtarieven (2) SPCS: ‘We hebben volgens het contract…..