De nieuwe ambassadeur van de Federale Republiek Brazilië in Suriname, Felipe Costi Santarosa, heeft zijn geloofsbrieven overhandigd aan president Chandrikapersad Santokhi. Hij volgt hiermee scheidend ambassadeur Laudemar Aguiar op. Suriname en Brazilië onderhouden reeds 49 jaar diplomatieke betrekkingen.
In gesprek met de Communicatie Dienst Suriname benadrukte ambassadeur Santarosa de sterke banden tussen beide landen, met name op het gebied van technische samenwerking. De diplomaat ziet echter nog veel potentieel voor groei, vooral in handel en investeringen. Als nieuwe ambassadeur wil hij zich daarom inspannen om de handel tussen beide landen te bevorderen.
“Ik zal ook profiteren van de ontwikkelingen in de olie- en gassector, aangezien Brazilië ervaring heeft op dit gebied, zowel in dienstverlening als in productie”, zegt hij. De ambassadeur geeft aan dat Brazilië veel ervaring heeft op dit gebied en hij is van mening dat dit de commerciële interactie tussen onze landen verder zal versterken.
Suriname en Brazilië werken op diverse strategische gebieden samen, waarbij Braziliaanse expertise bijdraagt aan de duurzame ontwikkeling van verschillende sectoren in Suriname Met het Braziliaanse Agentschap voor Samenwerking (.) hebben beide landen de grootste samenwerking in het westelijk halfrond. Deze samenwerking richt zich voornamelijk op defensie, justitie en politie, gezondheidszorg, onderwijs en de agrarische sector. Daarnaast zijn er gezamenlijke initiatieven op het gebied van migratie, economie en wetenschap.
- US$ 20 miljoen van Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Brunswijk: “ABOP heeft geen presidentskandidaat” ..
- Personeel Meteorologische Dienst Suriname trekt aan de bel..
- Goud neemt adempauze na angst voor handelsoorlog..
- Peggy Bouterse en cocaïne handelaar Piet W. mogelijk getuig…..
- Gaslevering met enkele dagen vertraagd..
- De verwaarlozing van het André Kamperveen Stadion..
- Kamer van Koophandel Suriname-Guyana ontkent verband met ‘f…..
- Traditioneel gezag afwezig tijdens bijeenkomst over Chinalc…..
- Guyana kwaad om ‘verkeerde’ Surinaamse kaart tijdens IBC 20…..
- Presentatie verkiezingswerkstructuur en -cyclus..
- Gajadien: ‘We gaan alles doen om het land te redden’..
- Twee dagen geen quorum voor DNA-vergadering..
- NAKS OPENING SUNGU KONDRE TENTOONSTELLING OVER DE VERDRONKE…..
- “Netanyahu is onze grootste, rampzalige president van…..
- Shimara Jap in top 10 verkiezing Miss Universe Zuid-Holland…..
- Praten over epilepsie: Taboes doorbreken en stigma’s vermin…..
- Chinese deskundigen trainen Surinaamse agrariërs..
- Peggy Bouterse en Piet Wortel mogelijk getuigen in strafzaa…..
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue..
- Nederland helpt bij voorbereiding erfgoed wetgeving..