PARAMARIBO — De 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering vindt plaats van 19 tot en met 21 februari 2025 te Bridgetown, Barbados. President Chandrikapersad Santokhi zal vergezeld door een kleine functionele delegatie, bestaande uit onder anderen minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (Bibis), deelnemen aan deze belangrijke reguliere bijeenkomst van staatshoofden en regeringsleiders van de Caricom.
Het thema van deze top is: “Kracht in eenheid: het smeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling”. Het is voor deze regeertermijn de laatste Caricom-top die de president zal bijwonen.
“Vanwege dringende verplichtingen in Suriname zal het staatshoofd slechts een deel van de top bijwonen”
Tijdens de vergadering zullen diverse onderwerpen waaronder voedselzekerheid, klimaatverandering en -financiering, de kwestie-Haïti, veiligheidskwesties en de Caricom Single Market and Economy (CSME) worden besproken. Voorts zal bijzondere aandacht besteed worden aan politieke ontwikkelingen en beleidsstandpunten, onder andere die welke door de Amerikaanse president Donald Trump zijn aangekondigd.
President Santokhi zal in zijn toespraak Surinames standpunt benadrukken en de vorderingen zowel nationaal als regionaal presenteren. Daarnaast zal het staatshoofd de Caricom-leiders informeren over de laatste stand van zaken met betrekking tot de verkiezing van de nieuwe secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) welke gepland staat voor 10 maart 2025.
De huidige Caricom-voorzitter, namelijk premier Mia Mottley van Barbados, zal als gastvrouw optreden voor deze belangrijke top. Daarnaast zullen speciale gasten, waaronder de secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN), António Guterres en de voorzitter van de Europese Commissie (EU), Ursula von der Leyen, de top toespreken.
In de marge van de top zullen zowel president Santokhi als minister Ramdin bilaterale ontmoetingen hebben. Vanwege dringende verplichtingen in Suriname zal het staatshoofd slechts een deel van de top bijwonen. Hij vertrekt op 19 februari en keert in de middag van 21 februari terug.
- Santokhi: “Minister van Financiën kijkt naar mogelijkheden …..
- Binnenlandse verkiezingsmissie succesvol afgerond..
- Sanders Waarschuwt: Musk en Trump Centraliseren Macht op Au…..
- Kuldipsingh: ‘EZ is nu beter georganiseerd, processen zijn …..
- Presidentiële werkgroep kondigt grootse viering 50 jaar Sre…..
- Verkiezingen zullen gevoelens over doorgedrukte IMF-program…..
- Tuchtcollege voor landmeters geïnstalleerd..
- Herdenkingscomité Slavernijverleden in Nederland opgericht..
- 18 Bedrijven vanuit Curaçao opzoek naar samenwerkingsmogeli…..
- Tuchtcollege voor landmeters officieel geïnstalleerd..
- Veel geld en sieraden buitgemaakt berovingen Goudstraat..
- Tuchtcollege voor landmeters officieel ingesteld..
- Activist Pakittow roept op tot een nieuwe regering..
- Defensie hanteert passende sancties voor molestplegers..
- TotalEnergies blijft sterk presteren ondanks zwakke markt..
- IMF doet negende en laatste beoordeling van Suriname..
- Twee nieuwe leden bij de Krijgsraad van Suriname..
- Acht illegale Guyanese vissers opgepakt door Kustwacht..
- FNBC biedt zuiver goud te koop in SRD..
- PALU zal met SPA en samenwerkingspartners opgaan in ‘nieuwe…..
- Staat Suriname veroordeeld voor weigeren inschrijven gay-ko…..