INGEZONDEN
Bij brief d.d. 28 mei 2025 heeft de President van de Republiek Suriname ingevolge art.9 van het decreet politieke partijen alle deelnemende politieke partijen aan de verkiezing van 25 mei 2025 uitgenodigd voor een meeting op vrijdag 30 mei in zijn perscentrum. De NPS die van 17.00-17.30u ook daar aan deelnam werd niet gehoord zoals artikel 9 stelt, maar werd slechts geïnformeerd over de voorgevallen ongeregeldheden op de verschillende stemburaeu’s, met als gevolg dat het proces van hertelling op 60 stembureau’s is aangevangen. Met dien verstande dat de vaststelling van de officiële uitslag en het bindend verklaren daarvan met maximaal zes weken wordt verlengd.
De NPS heeft protest aangetekend en aangegeven dat niet de President, maar de verkiezingsautoriteiten de bevoegde organen zijn die de politieke partijen hieromtrent zouden moeten informeren en de President dus misbruik maakt van de wet. De President mag geen enkele bemoeienis hebben met het verkiezingsproces en brengt met deze handeling het democratisch process in gevaar. De NPS doet daarom een beroep op de President om de verkiezingsautoriteiten er toe te bewegen om de werkzaamheden zo spoedig mogelijk af te ronden, opdat het toenemende wantrouwen bij het volk kan worden weggenomen.
Opmerkelijk is de reactie van de President op de ondertekening van de intentieverklaring tussen coalitiepartners NDP, NPS, PL, BEP, A20 en de ABOP. Volgens de President is het van belang dat een coalitie goed bestuur moet kunnen garanderen, breed maatschappelijk gedragen moet worden en partijen niet mag uitsluiten. Het friends and family beleid, de vele corruptieschandalen zoals HPSG, SURFIN, PANAM, SLM zijn het bewijs van falend bestuur van regering Santhokie.
Bovendien zijn er in 2020 ook partijen uitgesloten, maar er was een coalitie die ingevolge de wet de meerderheid aan zetels had. Het zou de President sieren als hij zich zou houden aan de wet en de verkiezingsuitslag respecteren, opdat de nieuwe coalitie een nieuwe weg kan inslaan om welvaart en welzijn voor de totale bevolking te garanderen.
- Brunswijk: “Na bespreking van bezwaren over functieverdelin…..
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerk…..
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname..
- Man kapt kokosboom zonder toestemming: schade aan elektrici…..
- RUSTDAG RUSTIG RESPECTEREN..
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten..
- Misverstanden, verdraaiingen en het verdriet van een broods…..
- PRO kiest voor regeringsdeelname met A20: “Niet meedoen is …..
- Politieke partijen hebben mandaat om samen te werken met ND…..
- PRO-leden stemmen in met coalitiedeelname A20..
- Suriname krijgt zijn eerste vrouwelijke president..
- Gezochte zanger O.T. Puur opgepakt met illegaal vuurwapen..
- Rechtszaak SPSB wordt eind juni vervolgd met getuigenverhoo…..
- SURINAME VERDIENT BETER DAN VERDEELDHEID..
- TIJD VOOR EEN NEUTRALE PRESIDENT?..
- Treurig..
- Partijstructuren NPS steunen deelname aan nieuwe coalitie..
- OKB: “Te veel ongeregeldheden bij stembureaus zorgen voor o…..
- NPS neemt sleutelposities op zich in nieuwe coalitie..
- Spoedcongres NPS geeft unaniem mandaat voor coalitiedeelnam…..
- Brunswijk: Ik ga vanavond honderd procent tekenen..