PARAMARIBO — Het Platform Inheemse Christelijke Leiders in Suriname heeft zondag een verzoeningsdienst georganiseerd in de Congreshal. Gedurende de bijeenkomst hebben vertegenwoordigers van onder anderen de Arowakken, Caraiben en Trio’s zich met elkaar verzoend en dit middels een manifest bevestigd.
President Chandrikapersad Santokhi is blij met het initiatief. Volgens hem is elkaar vergeven en in eenheid verder gaan een belangrijke voorwaarde om Suriname tot ontwikkeling te brengen.
“Het staatshoofd erkent dat er fouten worden gemaakt in het beleid; fouten die andere mensen pijn kunnen doen en de weg naar ontwikkeling moeilijker kunnen maken”
Santokhi maakte ook van de gelegenheid gebruik om de inheemsen te erkennen voor hun bijdrage aan het behoud van het Surinaams bos, waardoor het land thans een van de groenste landen ter wereld is. Het staatshoofd zegt dat het proces naar vrede en verzoening en lange weg kan zijn met obstakels, uitdagingen en tegenslagen, maar niet kan worden afgelegd wanneer er verdeeldheid is. “We moeten zorgen dat er eenheid is en deze dag kan daartoe bijdragen.”
De verzoeningsdienst is mede door tussenkomst van Harold Pultoo, presidentieel adviseur Geestelijk Welzijn en Arbeid, gehouden. Pultoo gaf aan dat president Santokhi meteen met de activiteit akkoord ging toen platformvoorzitter Gerrie Karwafodi en secretaris Armand Karwafodi het kabinet hiertoe benaderden.
Gebed op het kabinet
Volgens de geestelijk adviseur wordt er sedert het aantreden van de regering elke maandag op het kabinet gebeden, voor aanvang van de werkweek; sinds kort is ook de vrijdag hieraan toegevoegd. Pultoo benadrukte dat aan deze verzoeningsdienst gebed en vasten vooraf is gegaan.
Santokhi zegt dat de regering ook bewust ervoor gekozen heeft elke maandag op het kabinet te bidden, omdat zoals het Surinaamse volkslied zegt, het land met “Gado de wi fesiman” geleid moet worden. Het staatshoofd erkent dat er fouten worden gemaakt in het beleid; fouten die andere mensen pijn kunnen doen en de weg naar ontwikkeling moeilijker kunnen maken.
Volgens de president zullen mensen ook niet altijd tevreden zijn met genomen besluiten. Hij benadrukte dat overleg en communicatie daarom onmisbaar zijn en erkende tegelijk dat de communicatie met de samenleving beter moest, zodat men sommige besluiten beter kon begrijpen.
Grondenrechten
Ook zal de samenleving bij het oplossen van alle vraagstukken betrokken moeten worden. President Santokhi noemde in dit geval het vraagstuk van de grondenrechten en zei dat het geen zin heeft om door te gaan indien de nieuw ingediende conceptwet niet door een ieder wordt gedragen.
Volgens het staatshoofd zal de natie Suriname gezamenlijk tot ontwikkeling gebracht moeten worden, waarbij men vooral weet heeft van elkaars cutuur en er daardoor onderling meer liefde en respect ontstaan.
- 4e MOC-conferentie levert nieuwe inzichten in maritieme vei…..
- Voorgenomen keuze OAS-secretaris-generaal: Suriname eerder …..
- Ondernemersdelegatie uit India presenteert investeringsproj…..
- President belooft solide staatsfinanciën..
- Ruim 160 grondbeschikkingen uitgereikt te Weg naar Zee..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- Stop Geweld door Kracht, Inspanning en Gelijkheid..
- Ministerie van Defensie eert vrouwen ter gelegenheid van In…..
- ‘Patiënt moet kwaliteit zorg helpen bewaken’..
- Minister Amoksi: “Veiligheid verbetert, maar criminaliteit …..
- Ministers Mathoera en Dasai op kandidatenlijst VHP..
- Bewolkte lucht en wat regen..
- Een moeder en vrouw, Laakhon mein eek..
- President roept tot waakzaamheid voor partijen die grondcon…..
- Kamala Harris overweegt kandidatuur gouverneurschap Califor…..
- Jetty Waginem Tjitramenawi (59) Paramaribo 5-3-2025..
- Joyce Yvonne Amatkarijo Achthoven (76) Rotterdam 1-3-2025..
- Protest tegen OAS-kandidatuur Ramdin krijgt weinig bijval..
- Verdachte doodgeschoten bij poging tot inbraak..
- Het grootste Diorama van tot slaafgemaakten onthuld..
- Op weg naar 25 mei: Politieke principes belangrijker dan hu…..