De Guyanese president Irfaan Ali heeft krachtig ontkend dat de People’s Progressive Party Civic (PPP/C) staatsmiddelen inzet voor de verkiezingscampagne richting de algemene en regionale verkiezingen van 1 september. De beschuldigingen komen uit een voorverkiezingsrapport van het Carter Center, maar volgens de president zijn ze ongegrond.
“Wij zijn de zittende partij en dergelijke beschuldigingen duiken altijd op,” zei de president. “Onze partij heeft misschien wel de meeste fondsenwervingsactiviteiten gehouden in het hele land. Dankzij de liefde en steun van onze leden en sympathisanten hebben wij genoeg middelen opgehaald om de campagne volledig te bekostigen.”
Ali benadrukte dat er geen enkele noodzaak is om staatsmiddelen te gebruiken. “Staatsmiddelen zijn niet ingezet om onze campagne te ondersteunen, en dat zal ook niet gebeuren,” voegde hij eraan toe.
Verkiezingscampagne PPP/C volledig gefinancierd uit fondsenwerving
De PPP/C organiseerde de afgelopen maanden meerdere fundraising-evenementen in verschillende regio’s van Guyana. Volgens Ali leveren deze activiteiten voldoende financiële slagkracht om de verkiezingscampagne efficiënt en onafhankelijk te voeren.
Met deze verklaring wil de president afstand nemen van de indruk dat de regerende partij voordeel haalt uit de staatskas in aanloop naar de verkiezingen.
President Irfaan Ali is kandidaat voor herverkiezing bij de verkiezingen van 1 september 2025. Zoals gebruikelijk brachten de leden van de zogenoemde Disciplined Forces (leger en politie) hun stem al eerder uit, op vrijdag.
Met de stemming van de gewapende machten achter de rug, richten de partijen zich de komende dagen volledig op de slotfase van de campagne in aanloop naar de verkiezingen van 1 september.
- Kavish Soekhlal beëdigd als kandidaat-notaris bij Hof van J…..
- Recidivist gearresteerd bij drugsinval..
- Zoon opgepakt voor zware mishandeling en bedreiging van zij…..
- Internationale oliebedrijven betalen wel degelijk belasting…..
- Pastor veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor ontucht: persrecht…..
- AZP krijgt schenking prostaat-biopsienaalden; voorraad goed…..
- Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritie…..
- Sonja Sarman..
- Calypso-legende Mighty Sparrow bezong Suriname in onvergete…..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- Jeugddammers vallen in de prijzen tijdens Caribische kampio…..
- Vijftienjarige steekt veertienjarige in brand om adapter..
- Vijf advocaten en één kandidaat-notaris zijn beëdigd bij he…..
- Bij toelaten vijf nieuwe advocaten: ‘Niemand staat boven de…..
- Illegale vogelhandel opgerold bij Burnside..
- Vijf advocaten en kandidaat-notaris beëdigd bij Hof van Jus….
- Twee drugshaarden opgerold in Meerzorg..
- Minister Currie: “Tekort aan leerkrachten blijft grote uitd…..