De Guyanese president Irfaan Ali heeft krachtig ontkend dat de People’s Progressive Party Civic (PPP/C) staatsmiddelen inzet voor de verkiezingscampagne richting de algemene en regionale verkiezingen van 1 september. De beschuldigingen komen uit een voorverkiezingsrapport van het Carter Center, maar volgens de president zijn ze ongegrond.
“Wij zijn de zittende partij en dergelijke beschuldigingen duiken altijd op,” zei de president. “Onze partij heeft misschien wel de meeste fondsenwervingsactiviteiten gehouden in het hele land. Dankzij de liefde en steun van onze leden en sympathisanten hebben wij genoeg middelen opgehaald om de campagne volledig te bekostigen.”
Ali benadrukte dat er geen enkele noodzaak is om staatsmiddelen te gebruiken. “Staatsmiddelen zijn niet ingezet om onze campagne te ondersteunen, en dat zal ook niet gebeuren,” voegde hij eraan toe.
Verkiezingscampagne PPP/C volledig gefinancierd uit fondsenwerving
De PPP/C organiseerde de afgelopen maanden meerdere fundraising-evenementen in verschillende regio’s van Guyana. Volgens Ali leveren deze activiteiten voldoende financiële slagkracht om de verkiezingscampagne efficiënt en onafhankelijk te voeren.
Met deze verklaring wil de president afstand nemen van de indruk dat de regerende partij voordeel haalt uit de staatskas in aanloop naar de verkiezingen.
President Irfaan Ali is kandidaat voor herverkiezing bij de verkiezingen van 1 september 2025. Zoals gebruikelijk brachten de leden van de zogenoemde Disciplined Forces (leger en politie) hun stem al eerder uit, op vrijdag.
Met de stemming van de gewapende machten achter de rug, richten de partijen zich de komende dagen volledig op de slotfase van de campagne in aanloop naar de verkiezingen van 1 september.
- Twee verdachten aangehouden voor veediefstal in Nickerie..
- Jutta Leerdam ziet zwager Logan Paul trouwen met Nina Agdal….
- DNA in tjauwmin-saus.
- Sean Kingston veroordeeld tot 3,5 jaar cel voor fraude.
- Box Office: ‘Weapons’ wint tweede weekend, ‘Nobody 2’ start….
- AUTOKERKHOF NAAST DE MIRANDA..
- AFWATERING ZOEK..
- Conclusie tweede Restaurantweek 2025: ‘Restaurants gegroeid…..
- Opmerkelijk – Man rijdt 27 kilometer per uur te hard in Zwi….
- Beleid bekend maken.
- Reyme’s uiteenzetting: Sterke woorden, ontbrekende tanden.
- Met alleen parlementair geklets is suicide niet te voorkome….
- WIST U DAT: De zweepspin eigenlijk geen spin is en veel weg….
- Honderden doden in Pakistan en India door hevige regenval ….
- 185 landen bereiken op VN-top in Genève geen akkoord over b….
- VS-senator onderzoekt Meta-chatbots vanwege sensuele gespre….
- Dialoog tussen religiën begint met respect en waardering..
- Thalia brengt gedenkboek uit: “Een wandeling door het rijke…..
- Sunny Deol nerveus voor ‘Ramayana’, prijst Ranbir Kapoo….
- Twee aanhoudingen voor diefstal van koeien..
- Motorrijder KPS gewond bij aanrijding te Lelydorp..