President Chan Santokhi heeft, enkele weken voor de verkiezingen, zaterdag acht presidentiële werkgroepen geïnstalleerd in de Congreshal. De werkgroepen, bestaande uit bewoners van de betrokken buurten, krijgen de taak om urgente problemen aan te pakken zoals ontwatering, werkgelegenheid, medische zorg en voedselzekerheid.
Volgens Asiskumar Gajadien, adviseur van de werkgroepen, is het initiatief géén verkiezingsstunt. “De bewoners nemen zelf initiatief en zetten zich belangeloos in. Dit is een structurele aanpak,” stelt hij. Gajadien benadrukt dat de groepen ontstaan zijn uit spontane burgerparticipatie en dat eerdere initiatieven al hun vruchten hebben afgeworpen, zij het met wisselend succes.
Foto: Kabinet van de President
Reshma Karghoe, vertegenwoordiger van het Kabinet van de President, noemt het installeren van de werkgroepen noodzakelijk. “We hebben nu directe lijnen nodig om samen met de ministeries structurele problemen op te lossen. Deze aanpak moet leiden tot economische weerbaarheid en duurzame ontwikkeling binnen de buurten.”
De werkgroepen ontvangen een vaste maandelijkse vergoeding voor hun inzet en transport, maar worden gefinancierd via reguliere ministeriële fondsen. Inactieve groepen worden volgens Gajadien stopgezet, terwijl actieve groepen juist een langere inzetperiode krijgen.
Foto: Kabinet van de President
“Het gaat om burgers die verantwoordelijkheid nemen voor hun leefomgeving,” aldus Gajadien. “Ze beheren hun buurt actief, houden het schoon en stimuleren anderen om ook verantwoordelijkheid te nemen.”
Of deze burgergerichte aanpak een blijvende beweging wordt of slechts een strategische aanloop richting de verkiezingen vormt, zal de tijd moeten uitwijzen. Voorlopig zijn de eerste acht wijken in beweging gezet.
Foto: Kabinet van de President
- Drone video: Brand Henck Arronstraat verwoest meerdere pand…..
- Video: Brand Henck Arronstraat verwoest meerdere panden..
- CARICOM Youth Ambassadors organiseren inspirerend Youth Emp…..
- Grote paniek bij seniorenburgers Jessurunstraat door felle …..
- Parijem Trees Mahmoed..
- Jetty Mathurin acteert in internationale Spaanse film..
- NDP haalt bakzeil in kortgeding tegen president en hoofdste…..
- Troosteloze blik verwoestende brand Henck Arronstraat..
- Wegomlegging i.v.m brand aan de Henck Arronstraat..
- Verwoestende brand in historisch Paramaribo: SGES roept op …..
- Kluis SMJ Beverages geplunderd, wachter gekneveld..
- SGES: diepe verslagenheid na brand binnenstad..
- Brekebeen Nurmohamed..
- Regeringsraad geeft goedkeuring aan SRD 1500 voor ambtenare…..
- Meerdere historische panden in lichterlaaie aan de Henck Ar…..
- BREAKING – Update – Brand aan de Henck Arronstraat..
- Breaking: Grote brand aan Henck Arronstraat; ministerie en …..
- NDP hekelt gerichte lastercampagnes: “Digitale aanvallen on…..
- Enorme brand aan de Henck Arronstraat..
- NDP veroordeelt karaktermoordcampagnes..
- Weer historisch pand in brand..