President Jennifer Geerlings-Simons heeft in een vraaggesprek aan het eind van haar eerste werkweek, de rol van het Kabinet van de President uitvoerig toegelicht. Het staatshoofd verklaarde op donderdag 24 juli in gesprek met Roberto Lindveld, dat het Kabinet geen uitvoerend instituut meer zal zijn.
‘’De ministers zijn de uitvoerders zijn en de president heeft de controle en coördinatie’’, aldus president Geerlings-Simons. Ze voegde eraan toe, dat ministers verantwoording afleggen aan de president. “Zo is dat geregeld. We maken beleid als regering en bieden dat aan De Nationale Assemblee aan. Want de regering mag geen beleid uitvoeren, dat vooraf niet is goedgekeurd door De Nationale Assemblee. Vandaar dat je een regeerplan hebt. Dat wordt besproken en als het eenmaal is goedgekeurd, dan hebben we beleid en de ministers zijn de primaire uitvoerders daarvan. De president is dan een soort van controleur. Dit is hoe het in de grondwet is geregeld.’’
Het staatshoofd benadrukte, dat de president degene is die de hele coördinatie doet, samen met de regering, en controleert hoe zaken verlopen. “En daarvoor heb je informatieapparaten. Je hebt als president adviseurs nodig, en de regering ook.” Wat het Kabinet van de President volgens het staatshoofd niet nodig heeft, zijn uitvoerders. Geerlings-Simons verduidelijkte dat de president ervoor moet zorgen op de hoogte te blijven van wat er gebeurt in het land én op de ministeries, door ook in gesprek te gaan met de individuele bewindslieden. “Dat is het werk dat gedaan moet worden.”
De president moet als staatshoofd ook contacten met andere landen onderhouden, omdat zoals de grondwet voorschrijft, het buitenlandbeleid bij het staatshoofd berust. “Dat betekent voor mij dat alle vraagstukken die we hier hebben; alle hulp en alle ondersteuning die we kunnen krijgen en geven aan andere landen, moet via mij samen met de minister van Buitenlandse Zaken gaan. En dat zijn de taken”, aldus president Geerlings-Simons, die benadrukt dat het kabinet geen uitvoerende taken moet hebben.
Het kabinet is volgens haar geen staatsorgaan. ‘’Het kabinet is in feite een high office van de president, met gekwalificeerd personeel dat ervoor moet zorgen dat alle taken vlot lopen.’’ President Geerlings-Simons noemt naast de adviseurs ook de veiligheidsdiensten, die op het stuk van nationale veiligheid, constant bezig zijn. “Het beste wat de president kan doen, is ministers helpen en sturen om het beleid op correcte wijze uit te voeren”, aldus het staatshoofd.
The post President Geerlings-Simons verduidelijkt rol kabinet ..
- Tropenbos Suriname traint dorpsgemeenschappen in duurzaam b….
- Suriname kan binnen zes maanden verdienen aan carbon credit…..
- President Simons: Diplomatie moet economische groei Surinam…..
- Gopal: Jeugdraad krijgt eigen onderkomen en vaste vergaderr…..
- NATIN-studenten klaar voor inzet in groeiende energiesector….
- Aanvang strafzaak tegen Danielle Veira uitgesteld naar 15 a…..
- De toekomst van het onderwijs: Docenten aan het woord..
- Twee militairen aangehouden in berovingszaak Sunparklaan..
- Militairen en agenten ronden taalcursus Frans en Haïtiaans-…..
- Sudhar en Friends spelen gelijk in Sterrentoernooi..
- Twee functionarissen Financiën & Planning ontlast uit f…..
- Burgers registreren zich massaal voor RVI..
- Regering hoopt problemen luchtvaartsector te hebben opgelos…..
- Guimar sollicitatie Sales Representatives..
- PURP – Vacancy Announcement..
- Minister Landveld: SLM moet hervormen naar een duurzaam, co….
- President Simons bezoekt ministerie Buitenlandse Zaken..
- AdeKUS opent morgen, 2 augustus, deuren voor toekomstige st…..
- OM heropent moordzaak Gooding: gerechtelijk vooronderzoek a…..
- Sozavo vacature – OPERATIONS MANUALS..
- Guimar sollicitatie oproep..