PARAMARIBO — Het kennismakingsbezoek dat de Indiase ambassadeur Subhash Gupta woensdag bracht aan president Jennifer Geerlings-Simons stond in het teken van het versterken van de bilaterale samenwerking tussen India en Suriname. Hij overhandigde het staatshoofd daarbij een felicitatiebrief van de Indiase president Droupadi Murmu.
De ambassadeur informeerde het staatshoofd uitgebreid over de gebieden van samenwerking en de stand van zaken. “De bijeenkomst duurde ongeveer een uur. Dus dat geeft een idee van het gewicht van het gesprek”, aldus Gupta na afloop tegenover de Communicatiedienst Suriname. Hij verklaarde dat Geerlings-Simons veel belangstelling toonde voor de brede waaier aan onderwerpen. “Alle besproken gebieden zijn voor de president belangrijk”, aldus Gupta.
Aan de orde kwamen onder meer ontwikkelingsinitiatieven binnen de voedselverwerking bij de Melkcentrale Paramaribo, distributie van voedselhulppakketten en gezamenlijke projecten op het gebied van gezondheidszorg, zoals de levering van kankertherapie-apparatuur, hemodialysemachines en zeevaardige ambulances. Daarnaast de toepassing van innovatieve medische oplossingen, waaronder mobiele ziekenhuizen.
Verder zijn de samenwerking op het gebied van defensie, cyberbeveiliging, informatietechnologie en studiebeurzen ter sprake gekomen. De president en de ambassadeur hebben ook aandacht besteed aan samenwerking op het gebied van traditionele Indiase geneeskunde, digitale infrastructuur en het gebruik van het Unified Payment Interface-systeem van India.
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..