Met een programma vol muziek, dans en culturele activiteiten is op zaterdag 9 augustus 2025 op het Onafhankelijkheidsplein 135 jaar Javaanse Immigratie in Suriname gevierd. Het geheel, onder de naam “The Day of the Wong Jawa”, werd georganiseerd door het Comité Viering 135 jaar Javaanse Immigratie. President Jennifer Simons hield er een toespraak in aanwezigheid van onder anderen vicepresident Gregory Rusland, andere hoogwaardigheidsbekleders en genodigden.
Het staatshoofd feliciteerde de Javaanse gemeenschap, maar bovenal de totale Surinaamse samenleving, met het heugelijke feit. “De grootste opdracht van Suriname is dat wij hier met elkaar aan de wereld laten zien dat het niet alleen mogelijk is, maar ook goed, gunstig en voordelig om met zoveel verschillende culturen elkaar te verrijken.”
Het staatshoofd riep de Surinaamse samenleving op ervoor te zorgen dat elke Surinamer zich goed voelt in Suriname. “Wij zijn onze broeders’ hoeder. Wij dienen als verschillende bevolkingsgroepen voor elkaar te zorgen.”
President Simons benadrukte dat de verschillende bevolkingsgroepen in Suriname moeten gedenken hoe zij voet aan wal in dit land hebben gezet, maar dat het van belang is om met elkaar samen verder te gaan. “We gaan met z’n allen dit land tot het geweldigste land maken dat er is; daarbij is ieder van u nodig. We zijn hier in Suriname samengekomen en we gaan samen in geluk en voorspoed verder.” Met deze woorden sprak het staatshoofd de aanwezigen moed in om te werken aan eenheid en natievorming.
Volgens vicepresident Rusland zijn de rol, positie en bijdrage van de Javanen binnen de Surinaamse maatschappij anno 2025 niet meer weg te denken. “De sterkte van deze samenleving is een feit, met de verscheidenheid die we hebben aan verschillende culturen, maar ook de integratie van de verschillende bevolkingsgroepen in Suriname op dit moment.”
De regeringsfunctionaris feliciteerde de totale samenleving met de viering van de herdenking van de Javaanse immigratie in Suriname.
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..