PARAMARIBO — President Chandrikapersad Santokhi heeft om de tafel gezeten met het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) om te praten over diverse kwesties rond de verkiezingen en de werkzaamheden betreffende het OKB. Het staatshoofd werd geïnformeerd over de lopende onderzoeken van het orgaan, onder meer het onderzoek naar kiezerslijsten. Daarnaast zijn er verschillende knelpunten en uitdagingen waarmee het OKB geconfronteerd wordt besproken.
OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks heeft de president aangegeven dat de noodzakelijke financiële middelen vereist zijn voor de uitvoering van het toezichtswerk en om andere wettelijke taken op een adequate te verrichten. Ook heeft Sheikh-Alibaks de president schriftelijk geïnformeerd over gevallen waarbij verkiezingsfunctionarissen geen onpartijdigheid aan de dag hebben gelegd en waar er sprake is geweest van belangenverstrengeling. Tot slot kwam de mogelijke zetelvermeerdering in Moengo aan bod, waarbij het OKB eveneens haar standpunt kenbaar heeft gemaakt.ADVERTISEMENT
“Voorts zal het staatshoofd zich buigen over de aangekaarte punten van het OKB binnen het wettelijke kader en hierover een besluit nemen”
Tijdens de vergadering onderstreepte president Santokhi het belang van een transparant en betrouwbaar verkiezingsproces. “Gezamenlijk dient de reputatie van Suriname als organisator van eerlijke verkiezingen behouden te worden, alle acties die daartoe bijdragen moeten worden genomen”, sprak het staatshoofd.
Hij attendeerde dat het OKB ongehinderd haar werkzaamheden moet kunnen verrichten en dat de onderzoeksresultaten worden afgewacht. President Santokhi gaf aan de betreffende functionarissen de opdracht voor het beschikbaar stellen van de noodzakelijke financiële middelen. Voorts zal het staatshoofd zich buigen over de aangekaarte punten van het OKB binnen het wettelijke kader en hierover een besluit nemen.
Concluderend werden er vervolgafspraken gemaakt om de voortgang van de besproken actiepunten te monitoren. Hij onderstreepte tot slot wederom het belang van het OKB als een onafhankelijk en onpartijdig orgaan met een cruciale rol in het verkiezingsproces in Suriname. Het gesprek heeft zaterdag plaatsgevonden. Naast het OKB, was Adjaykoemar Moensi, directeur Bestuurlijke en Administratieve Aangelegenheden van het Kabinet van de President ook aanwezig.
- SGES: diepe verslagenheid na brand binnenstad..
- Brekebeen Nurmohamed..
- Regeringsraad geeft goedkeuring aan SRD 1500 voor ambtenare…..
- Meerdere historische panden in lichterlaaie aan de Henck Ar…..
- BREAKING – Update – Brand aan de Henck Arronstraat..
- Breaking: Grote brand aan Henck Arronstraat; ministerie en …..
- NDP hekelt gerichte lastercampagnes: “Digitale aanvallen on…..
- Enorme brand aan de Henck Arronstraat..
- NDP veroordeelt karaktermoordcampagnes..
- Weer historisch pand in brand..
- Eerbetoon aan overleden Purcy Olivieira tijdens AVD 2025..
- Strategische groep voor olie- en gasbeleid doet kennis op i…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS houdt evaluatie …..
- Beleidsplan voor gelijke rechten van personen met een beper…..
- Politie Corantijnpolder houdt smokkelaar aan met ram..
- Parmessar en de tijdmachine: een nostalgische terugval naar…..
- SBB informeert AMS-ers hoe percentage ontbossing wordt bepa…..
- NDP: ‘300 miljoen aan goudinkomsten zomaar verdwenen’..
- Productie voor koersstabiliteit..
- DNL-voorzitter Dharm Mungra: ‘Valutaveiling CBvS paniekreac…..
- Het doek lijkt te vallen voor de president en zijn VHP..