President Paul Biya heeft zich opnieuw verkiesbaar gesteld voor het presidentschap van Kameroen. Het 92-jarige staatshoofd is al ruim veertig jaar aan de macht en kondigde vrijdag nieuwe presidentsverkiezingen aan. “Ik ben kandidaat voor de presidentsverkiezingen van dit jaar. Samen kunnen wij elke uitdaging overwinnen”, zegt hij in een bericht op X waarin hij zijn kandidatuur aankondigt.
Biya is sinds 1982 staatshoofd van Kameroen. Hij is pas de tweede president sinds Kameroen in 1960 onafhankelijk werd van Frankrijk. De ambtstermijn van de president is zeven jaar, wat betekent dat als Biya herkozen wordt, hij aan het einde van zijn termijn 97 jaar oud is. Het zou zijn achtste termijn als president zijn.
‘Speculatie verboden’Maandenlang werd gespeculeerd over de vraag of hij zich nog eens verkiesbaar zou stellen. Biya is met regelmaat ziek of in het buitenland. Vorig jaar werd gedacht dat hij was overleden omdat hij wekenlang niet in het openbaar was verschenen. Kameroense media mochten geen berichten verspreiden over de gezondheid van Biya.
In 2022 vertelde hoogleraar antropologie Peter Geschiere, die Kameroen goed kent, dat Biya “een gigantisch vermogen heeft om te overleven”. Hij noemt een van de oorzaken dat Biya al zo lang aan de macht is dat hij en de mensen om hem heen altijd grote hoeveelheden kiezers hebben weten te bewegen op hem te stemmen.
“Toen hij als president aantrad was Kameroen een rijk land, maar veertig jaar Biya betekent volstrekte stagnatie”.
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..
- Aftellen naar National Day Suriname op World Expo 2025 in O…..
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..
- Juwelendief slikt diamanten van $770.000 in om arrestatie t…..
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota schenkt Rode Kruis US$ 27.00…..
- Zwarte Toyota Vitz beschoten in Paramaribo: politie onderzo…..
- Korpschef moest sommige afdelingen 100% ontmantelen om inte…..
- Amerikaanse defensie zoekt partners voor versterking Guam..
- WAPENS IN KINDERHANDEN, EEN GENERATIE IN ERNSTIG VERVAL..
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen..
- Hypocriet..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..