President Paul Biya heeft zich opnieuw verkiesbaar gesteld voor het presidentschap van Kameroen. Het 92-jarige staatshoofd is al ruim veertig jaar aan de macht en kondigde vrijdag nieuwe presidentsverkiezingen aan. “Ik ben kandidaat voor de presidentsverkiezingen van dit jaar. Samen kunnen wij elke uitdaging overwinnen”, zegt hij in een bericht op X waarin hij zijn kandidatuur aankondigt.
Biya is sinds 1982 staatshoofd van Kameroen. Hij is pas de tweede president sinds Kameroen in 1960 onafhankelijk werd van Frankrijk. De ambtstermijn van de president is zeven jaar, wat betekent dat als Biya herkozen wordt, hij aan het einde van zijn termijn 97 jaar oud is. Het zou zijn achtste termijn als president zijn.
‘Speculatie verboden’Maandenlang werd gespeculeerd over de vraag of hij zich nog eens verkiesbaar zou stellen. Biya is met regelmaat ziek of in het buitenland. Vorig jaar werd gedacht dat hij was overleden omdat hij wekenlang niet in het openbaar was verschenen. Kameroense media mochten geen berichten verspreiden over de gezondheid van Biya.
In 2022 vertelde hoogleraar antropologie Peter Geschiere, die Kameroen goed kent, dat Biya “een gigantisch vermogen heeft om te overleven”. Hij noemt een van de oorzaken dat Biya al zo lang aan de macht is dat hij en de mensen om hem heen altijd grote hoeveelheden kiezers hebben weten te bewegen op hem te stemmen.
“Toen hij als president aantrad was Kameroen een rijk land, maar veertig jaar Biya betekent volstrekte stagnatie”.
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..
- HVB zal één ministerspost van de NDP invullen; Sapoen blijf…..
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal..
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachting…..
- Wijdenbosch: samenwerking NPS-NDP is ommekeer; verleden los…..
- BESCHOUWING — Surinaamse vrees voor Wilders bleek ongegro…..
- Panka: “Nieuwe regering-Simons moet ruimte krijgen voor dui…..
- Vertrouwen in rechtsstaat centraal bij installatie Mahadew …..
- Werelderfgoedstatus Paramaribo wankelt: UNESCO stelt ultima…..
- Capaciteitsversterking landbouwsector centraal in samenwerk…..
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw..
- The Rise part two belooft vuurwerk..
- Vrouw vastgebonden bij woninginbraak; brandkasten gestolen..
- SPA zal gevraagd en ongevraagd bijdrage leveren aan beleid..