Robert Vishnudatt, politiek leider van de Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS), is van mening dat president Chan Santokhi bezig is partijloyalisten te bevoordelen. Zijn uitspraak komt naar aanleiding van uitgelekte documenten over overheidsmissives, waarin besluiten van de zogeheten regeringsraad zijn vermeld.
Volgens Vishnudatt is deze raad geen formeel staatsorgaan en wordt zij niet genoemd in de Grondwet. Belangrijke regeringsbesluiten dienen volgens hem uitsluitend te worden genomen door de Raad van Ministers. Hij stelt dat geen van de genomen besluiten in het belang van de samenleving is.
“Niet alleen wordt de nieuwe coalitie een hak gezet, ook de samenleving wordt hiermee voor schut gezet,” aldus de VLS-leider tijdens een interview bij Radio Awaaz. Hij benadrukt dat de staatskas geen eigendom is van een politieke partij.
“Toch gaat het friends-and-family-beleid ongestoord verder,” zegt hij verontwaardigd. Van een goede leider wordt goed bestuur verwacht, stelt Vishnudatt, die zich openlijk afvraagt waarom er plotseling haast is om dergelijke besluiten door te drukken.
Opvallend is volgens hem dat de regering pas twee maanden voor de verkiezingen ‘wakker is geworden’ en actie onderneemt. Hij uit zijn zorgen over het feit dat de bijbehorende uitgaven niet zijn opgenomen in de begroting. De VLS-topper vermoedt dat de laatste IMF-tranche mogelijk wordt aangewend voor uitgaven waarover inmiddels geen controle meer plaatsvindt.
Vishnudatt geeft aan de indruk te hebben dat deze middelen zijn ingezet voor de politieke campagne van de VHP. “Het gaat om consumptieve bestedingen die als doel hadden verkiezingswinst binnen te halen. Het is geld van de samenleving dat is gebruikt voor een selecte groep binnen de gemeenschap,” stelt hij tot besluit.
- Verkiezingsuitslag 2025 officieel vastgesteld; zetelverdeli…..
- Suriname en El Salvador door naar volgende ronde WK-voorron…..
- VHP doorbreekt stilte na bekendmaking verkiezingsuitslag; z…..
- VHP wacht op besluit OKB..
- Zunder: “Vervolggesprekken met nieuwe regering noodzakelijk…..
- CHS sluit telproces af: definitieve zetelverdeling bekend; …..
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen..
- Basisvaardigheden ondernemerschap centraal in driedaagse tr…..
- De Caraïben staan voor cruciaal energiedecennium..
- Somohardjo vraagt zich af waarom president ontslagverzoek R…..
- Vaststelling verkiezingsuitslag zonder noemenswaardige vera…..
- Hof zet streep door verzoek Promes: arrestatie bij aankomst…..
- INEFFECTIEVE AANPAK BEROVINGEN..
- Man dood aangetroffen in voertuig; verdachte aangehouden..
- Projecten voor zorg, onderwijs en sociale ondersteuning..
- Jongeren in actie tegen plasticvervuiling..
- Concacaf-rentree: Transvaal in poule C van CFU Club Shield..
- Vele problemen bij CASAS als gevolg van politieke bemoeieni…..
- Brunswijk moet aftreden vóór presidentsstemming!..
- CHS constateerde gisteren fout die geen invloed heeft op ve…..
- INTERVAST SURINAME NV & WIDJAI SARDJOE GAVEN TERUG!..