De algemene oefening (pre-generale) van het Nationaal Leger en het Korps Politie Suriname in verband met de inauguratie van de President en de Vice-president op woensdag 16 juli 2025, vond op vrijdag 11 juli 2025 plaats met een bijzondere inslag. Dit jaar is er ook voor het eerst een vrouwenpeloton opgenomen in de opstelling.Met indrukwekkende discipline marcheerden militairen en politie-eenheden over het oefenterrein, begeleid door de politiekapel en de drumband. Het geluid van trommels, trompetten en ruige pasritmes vulde de sfeer en benadrukte de saamhorigheid tussen de diensten. Naast het QRT en de politiekapel, zorgden alle deelnemers samen voor een foutloze presentatie.
Een primeur hierbij was de volle deelname van het vrouwenpeloton: zij trokken veel aandacht met hun uniforme uitstraling en gecoördineerde bewegingen. Hun aanwezigheid markeert een belangrijke stap in de toenemende diversiteit en inclusief binnen het Veiligheidsapparaat.
De sfeerbeelden tonen enthousiaste gezichten, strakke formatiebeweging en de energieke optredens van de drumband op de achtergrond. Dankzij de uitstekende samenwerking tussen de militairen en de civiele eenheden verliep de oefening vlekkeloos.
Pre-generale in verband met inauguratie President en Vice-president heeft dit jaar bijzondere inslag Korps Politie Suriname.
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..
- Tanzaniaanse zanger lanceert nieuwe song in Suriname..
- Jongeren centraal in zesdelige serie slavernijverleden Den …..
- Ori bij viering 162 jaar afschaffing slavernij in Suriname:…..
- Nieuwe aanhouding in spraakmakende goudroof Sun Parklaan..
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden..
- VHP beslist later vandaag als kandidaten worden ingediend..
- ‘Lakhisaran wijdde zijn leven aan de publieke dienst en rec…..
- Juspol-directeur Sharma Lakhisaran gisteravond overleden..
- 34 DNA-leden steunen kandidatuur Simons en Rusland voor hoo…..
- Brunswijk: ‘Als ik heb gewonnen, kan niemand mij weghalen a…..
- Kwamalasamutu ontvangt mobiele zaagmachine..
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland..
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp..
- Man mishandelt en bedreigt zijn partner met bierfles..