Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) streeft ernaar om in april het praktijkcentrum in Apoera te openen. De bouw van de praktijkruimten en onderwijswoningen is inmiddels afgerond, maar het centrum moet nog worden uitgerust met de benodigde apparatuur, zegt Robby Holband, directeur Beroepsonderwijs bij minOWC.
Het praktijkcentrum beslaat 3000 vierkante meter en beschikt over elf ruimtes en drie toiletgroepen. Daarnaast zijn er zeven onderwijswoningen met een totale oppervlakte van 800 vierkante meter. Vier van deze woningen hebben twee kamers, terwijl de overige drie uit drie kamers bestaan.
De bouw van het centrum begon in november 2019 en had aanvankelijk binnen acht maanden voltooid moeten zijn. Door de coronapandemie en financiële problemen liep de oplevering echter flinke vertraging op.
Holband verwacht veel belangstelling vanuit Apoera en omliggende gebieden. Het praktijkcentrum zal inspelen op de vraag naar vaktrainingen die aansluiten bij de behoeften van bewoners en bedrijven.
Vooralsnog zullen opleidingen zoals gawasa, elektrotechniek, werktuigbouw, meubelvaardigheden en ICT worden aangeboden.
- Wereld Lepradag: Elk jaar ook lepragevallen in Suriname..
- Ton Groot Haar maakt fotoboek over jonge generatie Surinaam…..
- Trucking Center Havenbeheer opgeleverd..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- Medewerker Fernandes Bakkerij verduistert SRD 763.000..
- De Facebookpagina van de Ware Tijd is tijdelijk niet beschi…..
- Migranten in Aurora in onzekerheid door deportatieplannen T…..
- Gerzon Iwan Pierau (53) Den Haag 23-1-2025..
- Amerikaanse militaire vliegtuigen deporteren migranten..
- Tweede seizoen Suriname Major League gaat van start..
- Meteodienst verwacht onweersbuien met windstoten..
- Ministerie van Defensie decoreert 100 actieve militairen..
- Sterke tweede helft bezorgt Suriname zege op Guyana in Tri …..
- Trucking Center voor verbetering logistiek Havenbeheer..
- Regering probeert breuk bij SBB te lijmen..
- SLM-beerput gaat langzaam open..
- Onderminister GBB ziet grondconversie als succes..
- Rechtsvraag bevoegdheid OKB in kwestie NPS onbeantwoord..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 bezoekt hoofdstembur…..
- ‘Kat let op de melk’ bij gronduitgiftebeleid..
- Is het belastingverdrag met Curaçao in het voordeel van Sur…..