Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) streeft ernaar om in april het praktijkcentrum in Apoera te openen. De bouw van de praktijkruimten en onderwijswoningen is inmiddels afgerond, maar het centrum moet nog worden uitgerust met de benodigde apparatuur, zegt Robby Holband, directeur Beroepsonderwijs bij minOWC.
Het praktijkcentrum beslaat 3000 vierkante meter en beschikt over elf ruimtes en drie toiletgroepen. Daarnaast zijn er zeven onderwijswoningen met een totale oppervlakte van 800 vierkante meter. Vier van deze woningen hebben twee kamers, terwijl de overige drie uit drie kamers bestaan.
De bouw van het centrum begon in november 2019 en had aanvankelijk binnen acht maanden voltooid moeten zijn. Door de coronapandemie en financiële problemen liep de oplevering echter flinke vertraging op.
Holband verwacht veel belangstelling vanuit Apoera en omliggende gebieden. Het praktijkcentrum zal inspelen op de vraag naar vaktrainingen die aansluiten bij de behoeften van bewoners en bedrijven.
Vooralsnog zullen opleidingen zoals gawasa, elektrotechniek, werktuigbouw, meubelvaardigheden en ICT worden aangeboden.
- Vertellers delen eigen liefdeservaringen tijdens Lobi Tori …..
- Stichting Lobi: Extra aandacht voor kankerpreventie..
- Startsein bouw nieuwe Hoofdbureau van Politie..
- Vandaag Wereld Kankerdag: doodsoorzaak nummer 2 in Suriname..
- EZ lanceert eerste financieringsovereenkomst vanuit KMO-fon…..
- “Amazonegebied verdient daden, geen loze beloften”..
- Paho: Regio moet toegankelijkheid tot essentiële kankermedi…..
- Praktijkcentrum Apoera opent in april na lange vertraging..
- Illegale vuilstortplaats Tapoeripastraat baart zorgen..
- Ramdin benadrukt vitale functie Amazonegebied..
- Toetreding PRO tot A20/DOE: Het electoraat vraagt bundeling..
- Vier vast wegens diefstal, verduistering, identiteitsfraude…..
- Ambassadeur Enill: Ramdin heeft kennis, ervaring en tools v…..
- VOJ Atjoni stelt studentenraad in voor betere schoolresulta…..
- Richano Santokhi wordt PVP-parlementskandidaat..
- MIDDELMATIG MIDDENBLOK..
- Veel regen en onweersbuien door de dag..
- Meteodienst: Lichte tot matige onweersbuien kustgebied en d…..
- Bronto Somohardjo verwijt minister Landvreugd van machtsmis…..
- Narcoticabrigade voert landelijke controles uit en neemt dr…..
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..