De Post-masteropleiding Wetgeving (PMW) van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) heeft de officiële accreditatie ontvangen van het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA). De accreditatie is op 18 april 2025 toegekend voor een periode van zes jaar, waarmee de kwaliteit van het programma formeel wordt erkend.
ADVERTENTIE
De PMW maakt deel uit van het onderwijsaanbod van de Faculteit der Juridische Wetenschappen (FJW) en leidt deskundige wetgevingsjuristen op voor de publieke sector. De opleiding is in oktober 2023 tot stand gekomen door een samenwerking tussen het Ministerie van Justitie en Politie en de Anton de Kom Universiteit, met als doel overheidsjuristen op te leiden tot hooggekwalificeerde wetgevingsjuristen.
De eerste lichting van 29 studenten is in december 2023 gestart en volgt een intensief programma dat voortbouwt op de masteropleiding Rechtswetenschappen. De PMW is opgezet als een academische beroepsopleiding met een sterke focus op praktijkgerichte wetgevingsvaardigheden, academische ontwikkeling en professionele vorming.
Het curriculum is opgebouwd rond vijf thematische clusters: Wetgeving, Context van Wetgeving, Staatsrecht en Bestuursrecht, Internationaal Recht en Caricomrecht en Wetgevingsvaardigheden. Minstens 75 procent van het docententeam bestaat uit gepromoveerde wetenschappers afkomstig van de AdeKUS, Nederlandse universiteiten en de Universiteit van Curaçao. De overige docenten brengen diepgaande praktijkervaring mee, essentieel voor de ontwikkeling van competenties die een wetgevingsjurist nodig heeft.
Afgestudeerden van de opleiding verwerven een breed scala aan professionele vaardigheden, waaronder juridisch inzicht, beleidsgericht denken, samenwerking, omgevingsbewustzijn en heldere communicatie. Deze capaciteiten stellen hen in staat om op hoog niveau bij te dragen aan het ontwerpen en formuleren van kwalitatieve wetgeving voor Suriname.
De accreditatie van de PMW vormt een belangrijke mijlpaal voor de verdere professionalisering van de rechtsorde in Suriname en bevestigt de toonaangevende positie van de AdeKUS op het gebied van juridische opleiding en wetgevingsontwikkeling.
- Sapoen: ‘Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid&…..
- Werkgroep Ephraimszegen geïnstalleerd om buurtproblemen aan…..
- Alleyne ingenomen met bescherming consument in nieuw Burger…..
- President Santokhi installeert commissie voor modernisering…..
- Bromfietser komt om het leven na ongeval op Brownsweg..
- Van SRD 2000 naar SRD 11.660: de echte impact van inflatie …..
- Uruguayaanse oud president José Mujica overleden..
- Parlementsvoorzitter Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die …..
- Meten is miljoenen waard: Suriname zet volgende stap in man…..
- Geslaagde eerste editie Sranan Lobi Dey..
- LEUGENS EN MISLEIDING..
- Sol Suriname wijst valse beschuldigingen van de hand..
- Het blijft nog even regenen..
- Financiën reageert op beschuldigingen betreffende SOL Surin…..
- Brit die vastzat voor moord na 38 jaar vrijgesproken..
- Rita S Mungra (62) Haarlem 10-5-2025..
- Sjerita Urmia Williams (70) Paramaribo 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: 77-jarige blijft werken zolang ze …..
- BONDRU-campagne bekritiseerd door OPTSU-voorzitter Imran Ta…..
- Brunswijk aanvaardt uitdaging van Akiemboto: “Zeg maar waar…..
- Bee: Er is veel bereikt, maar ook ruimte voor verbetering..