Hoewel er nog geen directe bronnen beschikbaar zijn, die bevestigen dat NDP-ondervoorzitter Abrahams expliciet heeft verklaard, dat “Suriname beter zal moeten werken met het IMF”, is het debat over een eventuele voortzetting van IMF-samenwerking springlevend binnen de politieke arena. Tijdens het economisch forum van de Vereniging van Economisten in Suriname (VES), gehouden in mei 2025, spraken verscheidene partijvertegenwoordigers zich uit over hun standpunt ten aanzien van het Internationaal Monetair Fonds.
Meerdere partijen toonden zich in principe bereid tot een vervolgprogramma met het IMF, mits aan bepaalde voorwaarden, wordt voldaan. Glenn Lont van A20 bestempelde het IMF als “een betrouwbare partner” en stelde, dat een nieuw programma vertrouwen zou kunnen wekken bij investeerders.
Sylvano Tjon Ahin (NPS) onderschreef dit sentiment en benadrukte, dat samenwerking met het IMF, duidelijkheid biedt aan buitenlandse geldschieters. Harish Monorath (ABOP) verwees op zijn beurt naar de financiële crisis van 2020, waarbij volgens hem, de interventie van het IMF van cruciaal belang was voor het aanvullen van Surinames deviezenreserves.
Aan de andere kant klinkt kritiek. Henk Ramnandanlal (OPTSU), Ronnie Asabina (BEP) en François Abionie (PVC) maakten bezwaar tegen voortzetting van IMF-steun. Zij pleitten ervoor dat Suriname eerst zijn eigen middelen mobiliseert, alvorens wederom afhankelijk te worden van internationale financiële instituties.
President-elect Jennifer Simons heeft zich vooralsnog niet definitief uitgesproken over een vervolgtraject met het IMF. Wel bevestigt zij dat er gesprekken worden gevoerd. Simons benadrukt dat zij geen “gouden bergen” belooft en dat hervormingen een proces van tijd en geduld vereisen. Of Suriname verder zal gaan met het IMF, wil Simons nog niet zeggen. Wel stelt zij dat elke beslissing zorgvuldig zal worden afgewogen en realistisch moet zijn.
The post Politieke verdeeldheid over samenwerking Suriname met IMF ..
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!..
- Regeerteam weinig hoopgevend..
- Kosten inauguratie president en vicepresident geraamd op SR…..
- Nieuwe bestuursleden voor Stichting Nola Hatterman Huis Bro…..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten..
- Kantoor MI-Glis vandaag open voor intern werk, niet voor pu…..
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit..
- Zonder vrouwen aan de top blijft Suriname achter: kabinetsk…..
- Studietoelage wordt komende week uitbetaald..
- Suriname werkt aan de aanpak van Niet-overdraagbare aandoen…..
- Kabinet-President: Inventarisatie en overdracht IFL verlope…..
- Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd..
- Guyana’s buigen zich over duurzame en kwikvrije goudwinni…..
- Piroe steekt publicatie arbeidswetgeving in nieuw jasje..
- Van der San: “Er zijn grenzen aan het decoreren van burgers…..
- Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Hu…..
- AMISTAD 2025: Suriname ontvangt medische bijstand van Ameri…..
- Pakkitow: “Ik wil mijn bijdrage leveren waar nodig – ook bu…..
- OM aanbevolen bij twee pogingen ongeschikte landmeters beëd…..
- Panka vraagt zich af waarom er haast is bij ontruiming kant…..
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien..